Са старим снагама – у нове победе
Како са старим снагама у нове победе? Тешко, или готово немогуће, па још ако се има у виду чињеница да је Бразилац Клео пред излазним вратима…
Зашто у Партизану ћуте, иако је преклазни рок у пуном јеку. Да ли због недостатка добрих идеја, концепције или нечег трећег, тек одавно се није догодило да Партизан почне припреме без иједног новајлије иако се има у виду чињеница да првака на пролеће очекује узбудљива трка са комшијама са друге стране Топчидерског брда. Хоће ли Партизан успети да сачува примат који има у последње три сезоне у домаћем првенству или ће Роберт Просинечки успети да прекине доминацију и врати клуб из Љутице Богдана на стазе старе славе?!
Партизан и са постојећим кадром не мора да брине, међутим, клуб таквог имена и презимена, мора да се понаша у складу са европским стандардима. Управо линија између малих и великих лежи у чињеници да велики могу у сваком моменту да доводе нове играче, прилагођавају својим условима и стандардима.
Да ли је Партизан направио добар потез када се у овом прелазном року буквално определио за само једног играча, Јужноафриканца Мфелу, кога председник тамошњег клуба чува као „суво злато”, или је одабир играча могао бити много већи. Додуше, у спортској јавности су фигурирала још два – три имена, али поприлично стидљиво, или, у Партизану чувају новац за лето, када ситуација буде много јаснија. Штедња на првом месту, јасан је став челника клуба из Хумске!
Бразилац Клео се напокон изјаснио, иако је „Политика” још пре две недеље писала о његовој жељи за одласком из клуба у коме је стекао пуну играчку афирмацију Дакле, Партизан је прво помогао њему да изасте у доброг играча, сада се ваљда ред да Клео покаже колики је „партизановац”. Ако му није стало до новца, како је недавно изјавио, онда нека остане и помогне својим саиграчима, јер, мај није тако далеко.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


