Недеља, 05.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Зимоњићев 13. трофеј у игри парова

Ненад Зимоњић и француски тенисер Фабрис Санторо су оправдали улогу првих фаворита у игри парова на "Купу Кремља" у Москви. У финалу су савладали друге носиоце Чехе Франтишека Чермака и јарослава Левинског са 6:1, 7:5 за час и десет минута.

Поделиће 53.750 долара. Освојили су и 250 поена за годишњу ранг-листу који их приближавају циљу, а то је завршни турнир за осам најбољих парова у сезони у Шангају (12-19. новембар).

Нашем играчу ово је 13. трофеј у игри парова, а трећи са Сантороом, који му је саиграч ове године. Два пута су поражени у финалу, једном и на Вимблдону.

Победник у појединачној конкуренцији је домаћи тенисер Николај Давиденко. Савладао је земљака Марата Сафина са 6:4, 5:7, 6:4. Турнир у Москви је један од највећих на свету на којем упоредо играју и тенисерке. Фонд за награде је био милион долара, а за жене још и издашнији – милион и 340.000. На задовољство домаће публике и градоначелника Москве Јурија Лушкова први пут у полуфиналу нашле су се четири Рускиње. Трофеј је припао 19-годишњој Ани Чакветадзе (други у каријери, оба ове године) која је у финалу победила Нађу Петрову са 6:4, 6:4.

Такмичења се настављају већ од данас. Тенисери играју у Мадриду на турниру из такозване мастерс серије (најјачи после четири за "грен-слем"). Новак Ђоковић је као 15. носилац слободан на почетку, а у другом колу се састаје с успешнијим из дуела између Финца Јарка Ниминена и Француза Ришара Гаскеа. У трећем колу је могућ дуел с трећим носиоцем Хрватом Иваном Љубичићем или Британцем Ендијем Марејом. Први носилац је Швајцарац Роже Федерер који је долазак у Мадрид искористио за фотографисање с фудбалерима Реала Раулом, Канаваром, Бекамом... Други носилац је љубимац домаћих Рафаел Надал.

Јелена Јанковић чека квалификанта у првом колу на јаком турниру у Цириху. Победник ће у другом колу на мегдан Рускињи Светлани Кузњецовој, трећем носиоцу. Ана Ивановић је одустала, пошто још није залечила повреду рамена. Први носилац је Францускиња Амели Морезмо, а други Рускиња Марија Шарапова.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.