Недеља, 07.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Берлускони поводом оптужби: Имам 75 година!

Берлускони поводом оптужби: Имам 75 година!
Фото АП

РИМ – Италијански премијер Силвио Берлускони оценио је данас „невероватним”, оптужбе које су покренуте против њега у овиру скандала „Рубигејт” и потврдио да ће се „бранити на телевизији”.

Према миланском тужиоцу, Карима Ел Махруг алијас „Руби”, малолетница у том тренутку и 32 друге младе жене намамљене су у проституцију током вечери „бунга-бунга”, које је организовао премијер.

„Не могу да верујем у злоупотребу правде на тако варварски и нереалан начин. Ја имам 75 година и иако сам неваљао... 33 жене у два месеца било би превише, па чак и за тридесетогодишњака”, рекао је Берлускони у интервјуу за дневник Ла Република.

„Ја ћу ићи на телевизију да објасним све, и моју одбрану и одбрану тих младих жена. И учествоваћу на свим саслушањима и поступцима”, рекао је Берлускони.

Он је поновио и да никад у животу није платио жену. Ја сам члан Милосрђа(Католичко удружење за помоћ). Плаћам, докторе, зубаре, трошкове студија и све што је потребно онима којима је то неопходно, објаснио је Берлускони.

Према наводима истраге које су у уторак објавили италијански медији, 33 младе жене учествовале су у организованим ноћним проводима у Аркореу, недалеко од Милана у луксузној резиденцији Берлусконија од почетка 2009 до јануара 2011.

Берлускони треба да се појави 6. априла на суду у Милану под оптужбом да је уплетен у проституцију малолетница и да је злоупотребио свој положај да би из затвора извукао Кариму Ел Махруг која је ухапшена због крађе.

Он је рекао да је употребио свој утицај да ослободи Ел Махруг мислећи да је она ћерка тадашњег председника Египта Хоснија Мубарака.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.