Навала на купус
Компанија "Идеа", власништво хрватске компаније "Агрокор", отворила је јуче у Новом Београду први хипермаркет у Србији.
Испред радње, неколико часова пре званичног отварања, чекало је, тискајући се у редовима, више од хиљаду Београђана. Из предострожности на паркингу испред Тржног центра била су паркирана кола Хитне помоћи и полиције. Због огромне гужве и пометње, гуркања и свађа због колица и корпи, обезбеђење је било принуђено да испред врата направи "живи" зид и тако контролише број људи који улазе у радњу. Осим радозналости, један од разлога оволике заинтересованости Београђана за нову радњу била је најава да ће сваки купац добити поклон, као и да ће сваки 100. имати прилике да бесплатно пазари. Такође, неки производи имали су изузетно ниске цене. Апсолутни хит били су купус (динар по килограму), јевтине принцес крофне и тоалет папир (9,9 динара) који су се, по ономе што смо могли да видимо, нашли у корпи бар сваког другог потрошача. Овога пута, у првом налету купаца, није било повређених, а и сва стакла су остала читава јер су се организатори, поучени искуством са отварања "Меркатора", побринули о обезбеђењу.
По концепту и асортиману, тренутно, најмодернији хипермаркет у Србији простире се на 7.000 квадратних метара. Продавница има 29 наплатних каса, 550 паркинг места испред центра и нуди више од 40.000 артикала разноврсне робе, од прехрамбених производа до технике, гардеробе и опреме за кућу. У оквиру тржног центра, на простору од око 5.500 квадрата послује и 11 трговина.
Хрватски "Агрокор", иначе власник "Фрикома" и фабрике "Дијамант", инвестирао је у овај центар око 20 милиона евра и запослио 250 људи. Као посебну погодност за потрошаче, надлежни су навели асортиман од 50 врста готових јела и салата и око 400 врста хлеба, пецива и колача и упакованог свежег меса.
Љерка Пуљић, потпредседница "Агрокора", истакла је да је ова компанија на тржишту Србије присутна готово 10 година, а да само трговински ланац "Идеа" запошљава око 600 људи. Она је најавила да ће ова компанија наставити да улаже у производњу, јер је стратегија фирме освајање региона. Како је истакла, "само узајамна подршка и повезивање српских и хрватских фирми могу да доведу до успеха и профита".
– Изузетно смо задовољни постигнутим резултатима "Фрикома", а очекујемо и да ће "Дијамант" достићи, па и превазићи успех овог предузећа. У Србији се осећамо као да смо домаћа компанија, јер сарађујемо са великим бројем домаћих добављача – истакла је Пуљићева.
--------------------------------------------------------------------------
Повезивање трговина "Делте" и "Агрокора"
Потпредседница "Агрокора" Љерка Пуљић најавила је да би повезивање трговина ове хрватске компаније, у власништву бизнисмена Ивице Тодорића и домаће "Делте", требало да буде завршено за годину дана. Како је истакла, овај процес је у току, а одлука је донета због економске исплативости и бољих позиција обе трговине у заједничком освајању околних тржишта.
Према информацијама из "Делте", процене Агрокора су сасвим реалне. Две трговине ће највероватније наступати свака са својим брендом, а циљ стратешког спајања је заједничка набавка.
Хрватски Агрокор у Србији, са отварањем ове радње у Новом Београду, има седам продавница"Идеа", док "Делта" у суседној држави још није успела да отвори радњу. Према проценама, хрватских производа неупоредиво је више у домаћим радњама него српских у ланцу "Агрокора".
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


