Понедељак, 20.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Преварено 2.500 српских туриста на Крфу

Преварено 2.500 српских туриста на Крфу
Фото sxc.hu

„Обећали су нам летовање из бајке, одмор у луксузу на Крфу, уместо тога смештени смо у шупама. Пансиони су нам удаљени и до 10 километара један од другог. А оброци су посебна прича, пре два дана готово сви смо остали без ручка и вечере, а јуче смо добили ланч-пакете из Атине. Ни њих није било довољно, па су се људи грабили за свој ручак”, препричава Стеван Живковић, новинар у пензији из Инђије, како се дуго планирани одмор у месту Кавос претворио у хорор.

Иначе, Живковић је један од око 2.500 туриста из Србије који су 19. јуна допутовали на Крф како би учествовали на 16. „Сусретима здравља” које организује Синдикат запослених у здравству и социјалној заштити Србије. За шест ноћења, према речима нашег саговорника, платили су око 180 евра туристичкој агенцији „Виктори травел” из Београда.

Будимир Марковић, директор поменуте туристичке агенције, налази се са туристима на овом грчком острву. У телефонском разговору није негирао оно што су нам туристи испричали, али је објаснио да кривица није до агенције којом он руководи.

– Проблем је настао зато што наши партнери из Грчке, агенција „Исланд турс”, нису испунили уговор. Ми смо све на време и по уговору уплатили, али нисмо добили оно што је договорено. У прилог овој тврдњи могу да доставим све неопходне уплатнице. Такође, о овоме сам обавестио националну асоцијацију туристичких агенција ЈУТА, као и Министарство економије и регионалног развоја – казао је за „Политику” Марковић.

А како нам је потврђено у ресорном министарству, јуче по подне добили су телефонску пријаву поводом овог случаја.

– Туристички инспектор је одмах отишао у агенцију која је организовала „Сусрете здравља” како би утврдио чињенице у случају Кавос. Ако се испостави да је пријава основана, инспектор сачињава изјаву, па с обзиром на то да ли је реч о кривичном делу или прекршајној пријави даље поступа надлежни орган – објаснили су у овом министарству.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.