Мађарска увела „хамбургер таксу"
БУДИМПЕШТА - У Мађарској је уведена „хамбургер такса” која ће омогућити финансирање рекламних кампања везаних за прехрамбену хигијену, објавио је француски дневник „Фигаро”.
На тај начин је започета офанзива против неправилне исхране и „најезде” гојазности, проблемом 18 одсто становништва, а која би истовремено требало да омогући пуњење државне касе.
Уведена такса се, међутим, не односи на хамбургере, већ ће се од септембра односити на слане и слатке бисквите, газиране напитке са високим садржајем шећера и готове колаче.
Подели ову вест
Коментари0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


