Mađarska uvela „hamburger taksu"
BUDIMPEŠTA - U Mađarskoj je uvedena „hamburger taksa” koja će omogućiti finansiranje reklamnih kampanja vezanih za prehrambenu higijenu, objavio je francuski dnevnik „Figaro”.
Na taj način je započeta ofanziva protiv nepravilne ishrane i „najezde” gojaznosti, problemom 18 odsto stanovništva, a koja bi istovremeno trebalo da omogući punjenje državne kase.
Uvedena taksa se, međutim, ne odnosi na hamburgere, već će se od septembra odnositi na slane i slatke biskvite, gazirane napitke sa visokim sadržajem šećera i gotove kolače.
Подели ову вест
Komentari0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


