Подстанарске муке господина Фоке
Кад се на подстанарске муке додају и љубавни јади изгледа као да спаса нема. Ако не пронађе излаз, човека може да снађе још већи проблем. Усамљеност. У овом троуглу настала је и представа „Господин Фока”. Изведена је на сцени под отвореним небом код куле Гардош. Да би чули причу о подстанарском животу – горку и комичну у исто време – посетиоцима није сметала свежина са Дунава. Главни јунак је млад човек који осећа пустош у себи, па упорно гаси и пламичак наде коју му буди комшиница. Кад она запева „Да хоће снег, лед и мраз... било би топлије нама тад” изгледа да се решење проблема ипак назире.
Представа је урађена по тексту Гордана Михића и у режији Нинослава Шћепановића. Играли су Паулина Манов, Данијел Сич и Бора Ненић.
А. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


