Глас против тероризма над Србима
Први сабор српских жена и мајки за спас и слободу Косова и Метохије упутио је јуче, на Ваведење пресвете Богородице, апел домаћој и међународној јавности у којем се каже да неће подржати отцепљење Космета од Србије. У свом обраћању јавности, жене и мајке с Косова и Метохије затражиле су обустављање тероризма над незаштићеним српским народом, хапшење терористичких вођа ОВК, повратак свих прогнаних на своја огњишта и оснивање социјалног фонда за Космет.
На скупу у београдском "Сава центру", у организацији Удружења "Глас Српкиње", "Помоћ породици" и осталих организација са Космета, учеснице сабора поздравиле су доношење новог устава у чијој преамбули је наглашено да је Косово и Метохија саставни део Србије.
"Свој захтев упућујемо и властима и опозицији у Београду да енергично и храбро говоре о питањима српске државе и о напаћеном српском народу. Рећи за Србе на Косову и Метохији да су мањина је чин велеиздаје", каже се у апелу са сабора.
Председник Координационог центра Србије за Косово и Метохију Санда Рашковић-Ивић, отварајући сабор, истакла је да је уверена да ће се и међународна заједница са пријатељским земљама Русијом и Кином борити за целовитост српске државе. "Наша земља данас има шансу да се успостави на новом темељу – Уставу Србије који почива на два кључна стуба – да је Србија земља српског народа и да је КиМ неотуђиви део Србије", поручила је Рашковић-Ивић.
У потресном сведочењу о разарањима православних храмова, прогону, мучењу и убијању Срба на Космету од 1999. године, мати Макарија, игуманија манастира Соколица, рекла је да то нису учинили Албанци, већ зли људи који мисле да етничким чишћењем могу остварити своје циљеве. "То што сте ви доживеле не дај, Боже, да Албанци доживе", поручила је окупљеним женама мати Макарија уз молбу да се сви молитвом обратимо Богу да спасе српски народ од даљег страдања.
"Морамо да опростимо нашим убицама, јер ми нисмо народ који враћа зло за зло", рекла је игуманија манастира Соколица.
Професор Приштинског универзитета Валентина Питулић је рекла да сада када смо на "распећу немамо право да сиђемо с крста". "Свака српска кућа на Космету је мала црква, а свако окупљање за трпезом мала литургија, зато немамо право да заборавимо свој Јерусалим", поручила је Валентина Питулић.
Говорећи о терору над Србима, који се спроводи од Призренске лиге па до данас, Светлана Петрушић, председница Удружења "Глас Српкиње", рекла је да су се жене окупиле како би дигле свој глас за слободну српску државу у којој је Косово и Метохија њен саставни део.
"Наше једино оружје је истина о ономе што се дешава на Косову и Метохији", поручила је Светлана Петрушић замерајући београдским медијима да филтрирају информације о патњама Срба у покрајини.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


