Нада голмани и тимска игра
Најбоље рукометашице Србије отпутовале су на Седмо европско првенство које се игра од 7. до 17. децембра у Шведској.
– Не бих више помињала све непријатне ствари које су нас пратиле. То је далека прошлост и размишљамо само како да у новим околностима постигнемо што бољи резултат. Све репрезентативке су поштено одрадиле припреме. Из дана у дан се осећао напредак и искрено се надам да нећемо разочарати. У најмању руку убеђена сам да никоме нећемо јевтино да продамо кожу, – казала је селектор Сандра Колаковић.
Будући да први стратег Србије неће моћи да рачуна ни на приближно исти састав који је у квалификацијама за ово првенство избацио светског вицепрвака Румунију и циљ у Шведској је морао да буде знатно редефинисан. Колаковићева истиче да би пласман у други круг представљао за ову, изнад свега, младу и неискунсу екипу, огроман успех:
– Жеља је једно, а реалност нешто сасвим друго. Наши противници у групи Македонија, Аустрија и Мађарска заслужују огроман респект и само ако будемо пружили више од 100 одсто могућности можемо да се надамо једном од прва три места која воде у наредну рунду.
Колаковићева сматра да су у овом тренутку једини адути Србије колективна игра и голмани:
– У индивидуалном смислу заостајемо за противницима. Због тога највише пажње морамо да посветимо тимској игри. Дисциплина, такође, мора да буде на највишем нивоу. Ако број техничких грешака сведемо на минимум и ако одбрана, на челу са голманима, најјачим делом екипе, буде одрадила очекиван део посла имали бисмо шансе да пријатно изненадимо. Најрањивије смо када је позициони напад у питању и због тога морамо свима да наметнемо брз ритам са много полуконтри.
--------------------------------------------------------------------------
На старту са Македонијом
7. децембар
Србија – Македонија 18 ч
8. децембар
Србија – Аустрија 18 ч
10. децембар
Србија – Мађарска 17.45 ч
Три прве репрезентације пласираће се даље, а наша група укршта са "Б" у којој су Немачка, Пољска, Словенија и Норвешка.
--------------------------------------------------------------------------
Експедиција Србије
Експедиција Србије у Шведској броји 21 члана – Репрезентативке: Слађана Ђерић (Корнекси, Мађарска), Бранка Јовановић (ИБВ, Исланд), Ана Војчић (Будућност), Јована Бартошић (Наиса), Слађана Грозданић (Ласта Раднички), Славица Коперец (Књаз Милош), Нада Мићић (Наиса), Ивана Филиповић (ОРК Београд), Марина Дмитровић (Ласта Раднички), Сања Дамјановић (Ласта Раднички), Марина Рокић (Колдинг, Данска), Андреа Лекић (Књаз Милош), Татјана Медвед (Рибароха, Шпанија), Катарина Војчић (Књаз Милош), Јелена Ерић (Колдинг, Данска) и Ивана Младеновић (Слагелсе, Данска), селектор: Сандре Колаковић, координатор свих селекција: Милорад Милатовић, директор: Радосав Радосав Шљиванчанин, лекар: Мирољуб Златковић, физиотерапеут: Александар Михајловић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


