Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Нисте сахранили југ

Нисте сахранили југ
Жарко Зечевић               Ненад Бјековић (Фото Живан Јовановић)

ТЕМА ДАНА
Саопштење Управе невероватно подсећа на фамозне прогласе Политбироа некадашње Комунистичке партије, где се редовно тврдило да је све у реду и да је морал на високом нивоу. Упркос томе, увек је био присутан и параноични страх од спољних и унутрашњих непријатеља, који, по правилу, никада не мирују.
Постављамо питање да ли су сви они навијачи, који су скандирали против Управе на утакмици против Оксера били некада повлашћени, или да ли оних 10.000 људи на Карабурми, који су такође узвикивали пароле против Зечевића, Бјековића, Ћурковића... – не воли Партизан? Да ли је могуће да свако ко тражи њихову оставку, самим тим ради против интереса клуба? Што се тиче тога како се воли, односно не воли Партизан, можда је најбоље да дођете на било коју кошаркашку утакмицу и видите како клуб, играчи и навијачи заједно газе најјаче европске екипе. Сигурно ћете нешто научити о љубави према клубу.

Изгледа да вам слике крцатог "Пионира", пуне трибине на Карабурми боду очи. Страх вас је од уједињеног југа који сте баш ви годинама свађали делећи на подобне и неподобне навијаче. Вратили смо трибини стари сјај који је вашим поделама нестао и поносни смо на њен данашњи изглед. Сигурно вам је засметао део када нико не жели ваше бесплатне карте и остале привилегије које нудите за повратак навијача на стадион. На фразе "такозвани" и "самозвани", које су достојне чувене РТС–ЈУЛ школе испирања мозга из најцрњих Милошевићевих времена, нећемо се обесхрабрити јер колика је наша снага ви најбоље знате. Навијачи који бојкотују утакмице (а њих је заиста много), као и они малобројни који и даље долазе на стадион, захтевају смену челника Партизана. Ту смену прижељкују и они најпасивнији симпатизери који читаву ситуацију посматрају са пола пажње и којима ова тема свакако није на листи приоритета. Да не помињемо целокупну спортску и ширу јавност.

Звезду нисте добили шест година

Жалосно је да се поредите са покојним премијером Ђинђићем када је познато да су управо код вас у ложама Душан Спасојевић, Легија и бројна екипа "финих" момака били радо виђени гости. Сведочили сте у Специјалном суду о вашем и Легијином пословном боравку у Атини, вожњи колима када сте носили неколико милиона евра у кешу за разне откупе. Срамота је за државу што нико није испитао одакле вам и од чега толики новац у кешу. Позивате се на једну Лигу шампиона у коју сте, по вашим речима, случајно ушли, а заборављате Рому, Фљамуртари, Национал Букурешт, Динамо Загреб, Славију, Рапид, Макаби Петах Тикву и остале петарде по Европи. Почели су и голмани да нам дају голове. Захваљујући вама Бежанија, БСК и Тимок су за нас прејаки. Звезду нисте добили шест година. Од ваше доминације жив нас блам поједе. У вашем саопштењу (које је кратко сажето и концизно) успели сте баш те битне ствари да прескочите. Причате да ћете градити нови стадион и инсистирате да су ваши мотиви искључиво спортски, заборављате да поменете да је поента у више од сто хиљада квадрата пратећег пословног простора, што би све доносило невероватно много новца али нажалост не Партизану него вама лично.

Демократска скупштина пред ТВ

Нашем стадиону недостаје само добар фудбал и публика а тај недостатак неће се отклонити градњом новог већ вашим одласком. Ове сезоне као и прошле нисте довели фудбалере вредне дреса Партизана већ сте спали на оне за чију игру је, која се тешко може назвати професионалним фудбалом, и обична ливада превише. Кажете да је буџет мали а возите кола која вреде више од сто хиљада евра. Обезбеђење имају портпарол и теткице. Свеједно вам је да ли Партизан игра у првој или другој лиги, битне су вам "пословне комбинације" које ће вам пунити џепове а Партизан вам је само бренд који је у ту сврху добродошао. Не чуди нас јуловски (Ћурковић) тон вашег саопштења с обзиром да сте и сами чланови СПС (Бабић – ЕПС, Констадиновић – ЖТП, Шљукић – МУП, ген. Властимир Ђорђевић – МУП, ген. Баџа Стојковић – МУП, Вучелић, покојни Мирко Марјановић и други) уз помоћ чега сте били поштеђени детаљних инспекција. Колико сте пара узели од Партизана кроз Фонто, Бинго, препродаје играча и остале малверзације уз амин Мирка Марјановића могли сте да направите десет Телеоптика. Позовете да вас подрже сви којима је црно-бела боја у срцу, а ви сте од толике љубави према нашим бојама ставили жуто-плаве столице и забранили уношење црно-белих застава на стадион. С обзиром на то да одбијамо сваки разговор и да убудуће нећемо полемисати са вама ни преко медија предлажемо да се "демократска скупштина клуба" одржи пред ТВ-камерама па да се јавност још једном (после оваквог кратког и јасног саопштења) насмеје новом Мапет шоу у вашој режији.

Уједињени навијачи Партизана (нажалост по вас) – "Гробари југ"
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.