Парфем оживео филмске диве
У заједничким кадровима једног кратког рекламног филма четири заносне плавуше! Свака симбол лепоте у одређеној епохи 20. века: Марлен Дитрих, Мерилин Монро, Грејс Кели и Шарлиз Терон.
Звучи невероватно и, наравно, немогуће али захваљујући модерној технологији и идеји маркетиншких стручњака куће „Диор” поменуте диве, од којих три одавно нису међу живима, главне су јунакиње нове рекламе за парфем „жадор”.
У споту који је режирао француски редитељ Жан-Жак Ано, познат по филмовима „Седам година на Тибету” и „Име руже”, представљеном пре неколико дана најпре на Јутјубу а потом и осталим електронским медијима, плаве грације оживеле су на основу кадрова из филмова, препознатљивих слика и двојница. Нова поверена рола за 21. век им је да играју манекенке које чекају за ревију.
Уз тактове песме „Heavy Cross” групе „Госип”, радња почиње уласком Шарлиз Терон, овенчане Оскаром за улогу у драми „Монструм”, на ревију у Галерији огледала у Версају, где је и сниман рекламни филм. Док пролази кроз простор за шминкање и пресвлачење модела, сусреће своје претходнице, колегинице, а можда и узоре. Са принцезом од Монака Грејс Кели поздравља се пољупцима. Мистична Марлен седи у препознатљивом смокингу са халтерима и црним цилиндром на глави док чека ред на излазак на писту, а Мерилин Монро ставља кармин. Док кадровима промиче оживљена М. М. чује се секси шапат имена парфема.
У епилогу гламурозна и опточена златном бојом, баш као хаљина коју носи, Шарлиз излази на писту којом апсолутно влада.
Како преносе страни сајтови посвећени адвертајзингу, реклама не може да дочара мирис, нити ће то икада успети, али показује свеприсутност нових технологија. Критичари, пак, сматрају да је, упркос раду талентованог редитеља познатог по кадровима пејзажа и дочаравању атмосфере, спот „већ виђено”. Нађена је и длака у јајету: Мерилин Монро је ипак синоним за „шанел бр. 5”.
А. Ц.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


