Маринковић на цени
Партизанова фудбалска млађарија је на последњем европском испиту у овој години у далекој Шкотској показала да на њу можемо најозбиљније да рачунамо. Скаути из Бајерна, Хамбугера и Мехенгладбаха дошли су чак у Глазгов да још једном на делу виде младог Небојшу Маринковића.
– Рекли су ми из клуба да су Немци долазили, шта ће бити од свега заиста не знам. Тренутно сам на одмору у родном Књажевцу али ћу "великим ушима" ослушкивати вести из Хумске, из директорове канцеларије, а у сталном сам контакту са својим менаџерима, није крио Небојша Маринковић, који је такође истакао да су он и његови саиграчи у финишу шампионата играли под великим притиском, великим психолошким оптерећењем...
Фудбалери Партизана ће на одмору бити до 8. јануара када ће бити заказана прва прозивка за нову сезону. Нико од њих још увек не зна да ли ће ту прозивку извршити Миодраг Јешић или неко други. У сваком случају док су играчи и Стручни штаб на одмору директор Ненад Бјековић има пуне руке посла. Његову канцеларију готово свакодневно опседају бројни менаџери, фудбалери, новинари... До сада је Партизан успео да доведе Антониа Рукавину и Жарка Лазетића из Бежаније, који ће првог дана прелазног рока и званично потписати за "црно-беле", а како сазнајемо Бјековић прави списак нових појачања а постоји и други списак оних играча који ће ове зиме сигурно напустити Хумску.
Искусни Иван Томић за залагање и однос према "црно-белом" дресу заслужује чисту десетку. После завршене сезоне Томић каже:
– Пласман у Лигу УЕФА је велики успех за наш клуб али и српски фудбал. Знамо да смо у домаћем првенству могли да остваримо бољи резултат. Међутим, не треба заборавити да је Партизан ове године подмладио екипу и да праве резултате треба очекивати у наредној години. Сваком од нас потребно је пуно стрпљења. Али, кључна ствар је да су се млади играчи наметнули а ја им као старији колега поручујем да "остану на земљи" а не да их занесе успех.
Управни одбор ће бити одржан 25. децембра, дан уочи Скупштине. Како сазнајемо, др Ненад Поповић још увек размишља да ли ће прихватити функцију председника, али за сада он остаје најозбиљнији кандидат за то место. Сазнајемо такође да ће неки чланови садашњег Управног одбора поднети оставке...
--------------------------------------------------------------------------
Кандидат за новог председника ФК Партизан
Поповић: Интензивни разговори
Не негирам да ових дана разговарамо о томе да ли ћу ја бити будући председник ФК Партизан. Тренутно анализирам све могућности, односно своје потенцијале, али и ситуацију у фудбалском клубу. Интензивно размишљам о томе. Коначан одговор ћу рећи 26. децембра на Скупштини ФК Партизан.
С. Р.
--------------------------------------------------------------------------
Ребер тренер Борусије из Дортмунда
Нови тренер Борусије из Дортмунда је Јирген Ребер, пише немачки магазин "Кикер" у интернет изадању.
Борусија је у понедељак отпустила досадашњег тренера Берта ван Марвијка, после пораза који је тај клуб претрпео у недељу од Бајера из Леверкусена (1:2). Клуб је после тог резултата остао на деветој позицији у Бундесилиги са 22 бода на половини сезоне.
Бивши тренер Херте из Берлина, Ребер, био је други избор дортмундске Борусије, пошто је Отмар Хицфилд одбио понуду тог клуба, пише "Билд""Да, истина је да смо разговарали са Ребером, нема више сврхе то скривати", рекао је један званичкик Борусије.
Последњи посао који је Ребер обављао био је у београдском Партизану, са којим се растао 11. маја ове године, после разочаравајуће сезоне. Ребер је такође радио у Волфсбургу и Штутгарту.
Борусија из Дортмунда је ове сезоне победила у само две од девет утакмица на домаћем терену. Навијачи тог клуба су своје незадовољство у недељу показали поздрављајући потезе противника - Бајера из Леверкузена.
У Бундеслиги је у току зимска пауза, која ће трајати до 26. јануара, када ће Дортмунд угостити Бајерн из Минхена.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


