Дарови "Пчелици"
Ненад Богдановић, градоначелник, и Љиљана Лучић, секретар за дечју и социјалну заштиту, исписивањем својих новогодишњих жеља на папирним украсима отворили су јуче хуманитарну акцију "Даровање" у улици Шпанских бораца у Новом Београду. Уметничке радове на импровизованим штандовима продавало је више од 600 малишана са родитељима или пратиоцима, а сакупљена средства намењена су деци са посебним потребама која бораве у развојним групама вртића "Пчелица" у Новом Београду. Организатор продајне изложбе је Предшколска установа "11. април", док су подршку пружиле и Предшколска установа "Стари град" и друштва ментално недовољно развијених особа.
– Малишани из нашег друштва направили су новогодишње честитке и бројне употребне предмете. Надамо се да ћемо све продати, јер смо пуно труда уложили у креирање изложених ствари – рекла је Радомирка Божиновска, која ради у Друштву ментално недовољно развијених особа из Новог Београда.
Л. Ђ.
-----------------------------------------------------------
Поклони болесној деци
Удружењу грађана за помоћ Гораждевцу из Гораждевца из буџета Општине Стари град биће уплаћено 10.000, а Клубу за уметничко синхронизовано пливање "25. мај" 250.000 динара. Центру за културни и друштвени развој "Лира" за трошкове поставке изложбе "И би Тесла" која се организује у Косовској Митровици 34.000 динара. Као прилог за добротворну акцију "Пошаљите честитку пријатељства", Хуманитарној организацији "Наша Србија" Општина је поклонила 30.000, а Културно-уметничком друштву "Колегијум фолклора Србија" 62.500 динара. Удружењу дистрофичара биће уплаћено 100.000 динара за куповину пакетића деци која болују од мишићне дистрофије.
-----------------------------------------------------------
Дечји новогодишњи вашар
Традиционални Дечји новогодишњи вашар, 15. по реду, отворен је јуче у холу Општине Стари град. Циљ манифестације је дружење деце, а приређена је изложба и продаја њихових радова. Штандове са својим рукотворинама изложили су ученици основних школа "Драган Ковачевић", "Браћа Барух", "Стари град", "Краљ Петар Први", "Скадарлија", "Дринка Павловић", "Михајло Петровић Алас" и "Вук Караџић". Ученици су изложили новогодишње честитке, капе за најлуђу ноћ, чизме за поклоне, новогодишње свећњаке, накит за јелку и друге новогодишње "украсе" које су сами направили. Ове маштовите рукотворине ђаци су радили од колаж папира, глине, вате... Изложба је продајна и траје и данас. Ђаци су јуче гледали представу "Принцезе", а данас их очекује комад "Лепотица". На овогодишњем вашару учествује око 2.000 деце из предшколских установа, основних школа, деце са посебним потребама и расељених лица.
Организатори су Пријатељи деце Стари град.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


