И ефикасно и бесплатно
Управо сте започели велико спремање стана за новогодишње и божићне празнике и схватили да коначно морате да решите шта ћете са комодом која вас неописиво нервира јер је, сирота, толико дотрајала да више не можете да је гледате: да је однесете у подрум, поклоните је скупљачима старог намештаја, продате некоме или да искористите могућност да је прве суботе у месецу изнесете до контејнера одакле ће је покупити екипе ЈКП Градска чистоћа.
Уколико и покушате да поклоните сувишан комад намештаја, особа којој сте га наменили вероватно ће имати примедбе у смислу: стар је, не одговара ми, немам где да га ставим и слично. У том случају, сигурно ћете се покајати што сте уопште питали тако нешто и почети да окрећете телефоне из новинских огласа да бисте се што пре ослободили делова намештаја који већ годинама депресивно чаме у неком ћошку. Судећи по искуству једне старије Београђанке, то ће бити само губљење времена.
– Јавила сам се на неколико огласа у којима се, наводно, тражи полован намештај. О цени нико није хтео да говори док не види "робу". А, ако би неко и дошао, рекао би да то не ваља и да им не треба. Неки су одмах рекли да нису заинтересовани. Слична искуства има и моја пријатељица која је хтела да прода замрзивач. Купила је нови и није знала шта ће са старим, али исправним. Купци којима се јавила преко огласа понудили су јој 4.500 динара, али се касније нису ни појавили.
Овде закратко заустављамо причу да бисмо чули и другу страну, то јест једног од оних који редовно дају оглас за куповину половног намештаја и беле технике:
– Ових дана понуда је повећана, ми смо заинтересовани за куповину, али немамо где да складиштимо робу. Данас многи купују полован намештај јер је по квалитету бољи од новог. Млађи често не знају праву вредност појединих делова намештаја и продају га у бесцење. Што се тиче беле технике, радије купујемо исправне апарате – прича Јова који жели да остане анониман.
Ипак, ако имате нешто старо, као, на пример, душек који је идеално "склониште" за гриње, најбоље је да га што пре изнесете из куће. Уколико то не можете сами да учините, обрадите се ЈКП Градска чистоћа и бићете задовољни брзином и ефикасношћу обављеног посла. Сваке прве суботе у месецу Београђани могу да оставе поред контејнера неупотребљиве кабасте ствари, стари намештај, апарате за домаћинство и слично, а екипе Градске чистоће односе га бесплатно.
– Трудимо се да квалитет обављених услуга подигнемо на највиши ниво, али и грађани треба да сарађују. Сви желимо да град буде чистији и лепши. Поред редовних услуга, обављамо и такозване комерцијалне. На пример, уколико неко има шут, треба да га спакује у одговарајуће кесе и стави поред контејнера. За изношење шута плаћа се 648 динара по кубику. Уколико, међутим, неко има стару веш-машину, шпорет или слично, и остави је поред контејнера, биће однета бесплатно сваке прве суботе у месецу. Такође, кад неко из одређених разлога не може да изнесе из стана стари дотрајали кућни апарат или неки део намештаја, то ће учинити наше екипе, и то бесплатно. Потребно је само да грађани позову телефон Градске чистоће у општини у којој станују. Сваког дана од 6.30 до 14 часова примамо позиве. За ову врсту услуга највише су заинтересована старија лица, пензионери, а нама је најбоља награда њихова похвала и лепа реч – каже Славка Коларевић, референт ЈКП Градска чистоћа општине Звездара.
Не заборавите да ће екипе Градске чистоће радити све време празника, и по обичају највише посла имаће 1. јануара када се већина одмара. Зато, будите пажљиви и потрудите се да им олакшате посао.
Београд је огледало свих нас који у њему живимо.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


