Цене станова – од Мајданпека до Дедиња
Најскупље земљиште у Србији је на Дедињу где ар плаца достиже цену и од сто хиљада евра, а "испод руке" може да се погоди и за више, док квадратни метар стана у новоградњи на култном Дедињу достиже и 3.000 евра. Хит локације су и даље Врачар и централна зона Београда, где квадратни метар стана прелази 2.000 евра, док је Нови Београд тренутно најатрактивнија зона за улагање. "Њујорк тајмс" је недавно означио Београд за једну од нових Мека на туристичкој мапи света, a "Фајненшел тајмс" као град будућности источне Европе.
За цене станова и кућа у Трговишту нико и не пита. У Мајданпеку су двособни станови продавани за 5.000 евра. У Ватину, селу на самој граници са Румунијом, која ће од 1. јануара представљати међу бриселског царства, цене кућа достижу 2.000 евра. Ако се купац ценка, може да прође и јефтиније.
--------------------------------------------------------------------------
Број регистрованих аутомобила
Према броју путничких аутомобила на хиљаду становника, регистрованих у 2005. години, најсиромашније општине су Медвеђа (81 аутомобил), Трговиште (81), Сјеница (91), Блаце (93), Бојник (94), а најбогатије Нови Сад (279 аутомобила), Свилајнац (247), Вршац (246), Београд (243) и Суботица (239).
--------------------------------------------------------------------------
Плате
О огромним разликама између севера и југа Србије сведоче и плате. Највеће просечне зараде у октобру, више од 55.000 динара (бруто), имали су запослени у београдској општини Сурчин, за њима следе Нови Београд и Врачар са око 47.000, па Стари град са близу 46.000 динара, док су у Лајковцу и Апатину плате веће од 44.000. На југоистоку земље, у Белој Паланци, зарађивало се 10.000 динара бруто, у Сврљигу 13.000, у Куршумлији, Блацу, као и у неколико општина Јабланичког и Пчињског округа, између 13.000 и 14.000 динара.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


