Бојиновић отпао са списка
Са ширег списка кандидата за Европско првенство, које се од 15. јануара игра у нашој земљи, отпала су седморица играча, тако да ће се у петак на „прозивци” у Новом Саду селектору Веселину Вуковићу јавити 21 рукометаш.
„Прекобројни” су средњи бекови Младен Бојиновић и Немања Прибак, леви бек Данимир Ћурковић, десни бек Вукашин Рајковић, лево крило Јозеф Холперт и десна крила Милан Ђукић и Слободан Павић. Искусни Бојиновић (34, Монпеље) није био део националног тима на Купу нација, а због повреда Шешума и Манојловића изгледало је да ће бити неопходан у организацији игре. Поменути двојац би ипак требало да буде спреман, а Бојиновић је са осталом шесторицом који нису прошли прво скраћивање списка, на листи резерви.
Њихово укључивање је могуће од 1. јануара, када ће почети завршне припреме, а још петорица ће отпасти најкасније вече пре старта наше репрезентације на Шампионату. У току такмичења могу да се замене тројица од 16 играча: двојица после првог и један након другог круга – рукометашима са првобитног списка од 28 имена.
Пре премијере на континенталној смотри, српски рукометаши ће имати пет провера. У Новом Саду их чекају две против Румуније, прва у утакмици без публике, а друга пред гледаоцима, у оквиру „Дана српског рукомета”, у СПЕНС-у 29. децембра. Последња два дана у години биће слободна за играче, који ће још играти са Македонијом 8. јануара у Смедереву и на крају са Чешком, најпре у мечу затвореног типа, а потом 12. јануара и у сусрету отвореном за јавност, у „Пиониру”.
Наша репрезентација ће на Првенству Европе бити у групи А („Пионир”) са Пољском (ривал 15. јануара), Данском (17.1.) и Словачком (19.1.). Најбоље три селекције ће ићи у нову групу, са тројком из Б састава (Ниш) у којем су Немачка, Шведска, Чешка и Македонија („Београдска арена”, 21, 23. и 25. јануар). Из те групе прва два иду у полуфинале. Другу половину „жреба” чине Француска, Мађарска, Шпанија, Русија (Ц група, Нови Сад) и Хрватска, Норвешка, Исланд, Словенија (Д, Вршац) – други део је у Новом Саду, 22, 24. и 25. јануара. „Београдска арена” је домаћин завршнице (полуфинала 27. јануара, подела медаља два дана касније).
Првотимци Партизана Сава Мештер и Иван Димитријевић ће учествовати у припремама као помоћ, а на списку кандидата за национални дрес су следећи играчи – голмани: Дарко Станић, Страхиња Милић, Драган Марјанац; лева крила: Иван Никчевић, Добривоје Марковић; десна крила: Рајко Продановић, Милош Костадиновић; пивоти: Алем Тоскић, Растко Стојковић, Бојан Бељански; леви бекови: Момир Илић, Ненад Вучковић, Момир Рнић, Давид Рашић; средњи бекови: Жарко Шешум, Никола Манојловић, Далибор Чутура, Петар Ненадић, Лука Митровић; десни бекови: Марко Вујин, Иван Станковић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


