У завичају грофа Дракуле
Пут нас је водио преко Вршца до румунске границе на којој није било гужве. После обављених формалности, пошли смо пут Темишвара илити "малог Беча" како га одавно зову. Иако је боравак у Темишвару трајао кратко (и то око поноћи), тек да се попије кафа и протегну ноге по тргу Опере, односно тргу Викторија, како је прозван после свргавања Чаушескуа 1989. године, могли смо да осетимо део Румуније. Ту смо сазнали да се Румуни прилично диче својим латинизмом, па у сваком већем граду имају по једну статуу вучице која доји Ромула и Рема. Иначе, Темишвар је међу првима добио електрично осветљење и трамвајски саобраћај. Наставак пута: Арад–Дева–Себеш (Sebe
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


