Четвртак, 18.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ципела за модног роба

Ципела за модног роба
Свака жена је добровољни „затвореник”: ципела „Fashion Prisoner”

После салонки са штиклом у облику црвеног кармина, у светске излоге би ускоро могле да стигну и ципеле за модне робиње. На конкурсу који је италијанска модна кућа „Алберто Гвардијани” организовала са популарним британским магазином ID, тражећи свеже идеје, од мноштва радова из 50 земаља изабрано је десет најбољих. Међу њима је и ципела „Fashion Prisoner”, дизајн Београђанке Ане Цвејић (31).

Црно-белим пругама и  куглом на ланцу која виси изнад потпетице графичка дизајнерка из Београда, уметнички директор у агенцији „Њу момент”, хтела је да илуструје колико далеко иде женска страст према моди.

– Инспирација ми је била да на духовит, чак помало ироничан начин прикажем докле иде женска страст према ципелама и моди и да је у неку руку свака жена добровољни „затвореник”, односно „роб моде” – каже Ана, признајући и сама да јој је мода пасија, а дизајн асесоара велика „споредна љубав”.

У жирију састављеном од еминентних имена из света моде седи и модна икона Ана Дело Русо, уредница јапанског „Вога”, Италијанка која има 4.000 пари обуће и посебан стан за гардеробу. Ту су и Тери Џонс, оснивач ID магазина, Рубина Гвардијани, наследница ове модне империје, и британска дизајнерка ципела Џорџина Гудман. Они ће од десет одабрати троје суперфиналиста који ће крајем фебруара за време недеље моде отпутовати у Милано на проглашење најбољег дизајна. Победника очекује награда од 5.000 долара и прилика да се његова ципела појави у излозима у Милану, Паризу и радњама „Алберто Гвардијани” широм света, као што је прошле године победничка кармин-штикла.

Своју ципелу за модног роба Ана види на жени која је спремна да се нашали на свој рачун као што је она то урадила овим дизајном. Мање је важно како ће је укомпоновати са остатком гардеробе. Акценат је на дизајну и поруци коју носи.

Ана је до сада освојила бројне награде на разним конкурсима, и са агенцијом и самостално. Посебно издваја прву награду на Магдалена фестивалу у Словенији за рад „Хороскоп” за „Авон” и два „Голден драма” у Порторожу.

Прошле године је на конкурсу престижне миланске Домус академије освојила прву награду, што је била инспирација и подстрек за такмичење за Гвардијанијеву Пепељугу. Улазак међу финалисте за њу је „знак поред пута” да настави да прати своју звезду.

– Дизајн, посебно модни, мој је кисеоник који ми омогућава да креирам пуним плућима и да себе искажем без ограничења –  истиче Ана.

Ј. Каваја

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.