Суђење "стечајној мафији"
Данас почиње суђење припадницима такозване "стечајне мафије", који се терете да су малверзацијама у привреди оштетили државу за више десетина милиона евра.
Специјално тужилаштво за борбу против организованог криминала подигло је у октобру оптужницу против суспендованог председника Трговинског суда у Београду Горана Кљајевић и још 34 особе.
Као вође групе, поред Кљајевића, означени су адвокат Немања Јоловић и бизнисмени Секула Пијевчевић и Слободан Радуловић.
Од 35 оптужених у притвору је 14, са слободе се брани 18, док је троје оптужених у бекству.
Поред Кљајевића, оптужени су и Немања Јоловић, Слободан Радуловић, Делинка Ђурђевић, Милинко Брашњовић, Јасмина Којић-Павловић, Пијевчевић, Јелица Живковић, Дејан Ивезић, Невена Петровић-Гулевски, Александар Кузмански, Милан Несторовић и Ђорђе Колашинац.
На оптужници се налазе и Мирјана Пешић, Оливера Славковић, Милан Ракочевић, Љиљана Вујошевић, Милорад Максимовић, Љубиша Вуковић, Вучеља Бајић, Милисав Филиповић, Србољуб Спасић, Младен Стојчић, Слободан Радосављевић, Бошко Секулић, Миодраг Петровић, Светлана Пантовић-Брашњовић, Миљко Живојиновић, Зоран Јовановић, Дејан Савовић, Драгица Кнежевић, Мирослав Деспотовић, Радисав Јоцовић, Миливоје Марковић и Љубиша Митић.
Тренутно су у бекству Радуловић, Александар Кузмански и Светлана Пантовић-Брашњовић.
Оптужени се терете за кривична дела примања мита, давања мита, злоупотребе службеног положаја и кршење закона од стране судије, тако што су незаконитим стечајевима у неколико фирми оштетили та предузећа и државу за више десетина милиона евра. (Бета)Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


