Воденица отпловила до Ћуприје
Последња воденица на Западној Морави у атару села Кукљин код Крушевца, која је заштићена као културно добро, попустила је под јачином ледених санти, откачила се и јуче стигла до Ћуприје. У потеру за воденицом дали су се њени власници Горан Миленовић и Драган Тодоровић из Кукљина, па је налазили и губили, да би јуче добили охрабрујућу вест о проналаску. „Воденицу смо обезбедили с три челична конопца, али нису издржали. То је једина преостала воденица типа ’Моравке’. Радила је, млела најбоље брашно од кукуруза и пшенице. Видећемо како да је вратимо, али сам два дана на путу за њом. Сад јуримо ка Ћуприји“, рекао нам је јуче воденичар Горан Миленовић. Из Штаба за ванредне ситуације Горана су јуче у подне обавестили да је воденица виђена у Великој Морави у близини Ћуприје. Потом су кренуле екипе рибочуварских служби и пронашле је у Доњем Видову, где су убрзо стигли и власници. Како ће се организовати повратак једине преостале од некадашњих 12 воденица на Западној Морави у Кукљину, колико их је било у 19. и почетком 20. века, још се не зна.
Р. Станковић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


