Верујем рекламама
Млада глумица обожава продавнице здраве хране, производе од козјег млека, а куварима ресторана замера што превише соле храну. И поред тога што због доброг маркетинга посеже за новим производима, каже да квалитетној роби реклама и није потребна
Читате ли понекада декларације, пре него што нешто купите?
Увек када купујем производ који до тада нисам користила.
Верујете ли рекламама?
Верујем овим чије сам производе пробала и задовољна сам њима, тако да шта год да ново избаце – ја пробам. Мада одличном производу не треба велика реклама… као ни одличној представи… све одлично и корисно се прочује нашироко.
Какав је квалитет хране у Србији?
На пијацама може да се нађе врло добар квалитет поврћа, воћа и млечних производа. Препоручујем домаћу производњу, све козје, јаја. И укисељену храну. Срећа је ако имате некога на селу да набавите проверено месо… Ресторани су нам дискутабилни, пуно соле, поготово у ресторанима домаће хране. Не постоји велики избор ресторана различитих кухиња. Углавном су то италијански, покоји кинески и рибљи, ресторани домаће кухиње. Од нове године наовамо угасила су се сва места где сте могли да поједете искључиво вегетаријанску храну… На улицама су већином киосци који продају пљескавице, пице, сендвиче, палачинке… Ипак срећна сам што се бар фалафел појавио. Све у свему, нисам презадовољна и плашим се прича да ће ускоро све на пијаци морати да буде генетски модификовано.
Да ли понекад купујете у продавницама здраве хране?
Редовно. Тамо једино могу да нађем ствари које обожавам, сејтан и гоји, на пример, и разне одличне препарате за подизање отпорности организма. Све више људи купује тамо. То ме радује, мада када одете у иностранство и видите колики и какав избор имају њихове продавнице, уздишете…
Да ли сте задовољни услугом мобилног оператера?
Уф. Па помислила сам пар пута да ме „заврћу”, што каже наш народ. Треба пазити који и какав пакет узимате… од када се трудим да га мање користим, задовољнија сам, првенствено собом…
А кабловског оператера?
Немам кабловску… Не гледам телевизију, али размишљам да уведем неколико канала типа Национална географија, Историја… видећемо да ли се исплати и да ли има смисла. Можда је интернет довољан.
Има ли помака у раду јавних служби?
Немам неки нарочити проблем са јавним службама. Ако су људи који раде свој посао вредни и уљудни, све је у реду.
Где најдуже чекате у редовима?
У пошти и банци ако су тај дан стигле пензије или плате.
Да ли се жалите трговцу, службенику… ако помислите да су вам повређена права?
За сада нисам, али ћу то чинити сваки пут када будем незадовољна.
Потрошачки или готовински кредит?
Стамбени…
Да ли користите чекове?
Не. Плашим се да се не занесем.
Туристичка агенција или сопствени аранжман путовања? Сопствени аранжман, за сада.
Да ли користите услуге приватних лекара?
Да , за годишње контролне прегледе. У већини ординација имате све на једном месту. Наши одлични специјалисти раде и за државне и за приватне клинике.
Када морате, на чему штедите?
Смањујем посете ресторанима, вожњу таксијем, куповину, разговоре телефоном, све што у том тренутку сматрам луксузом… Препоручујем кување на плин, доста је јефтиније и здравије.
Да ли остављате бакшиш?
Да.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


