Сто српских трубача
Кад труба засвира, срце заигра. А кад се сто труба огласи као једна тад дамари не мирују – хорски је потврдила публика у „Сава центру” на концерту који је приредио јединствени оркестар „Сто српских трубача”. У његовом саставу су најбољи трубачи са југа и запада Србије, из ужичког и драгачевског краја, Врања, Сурдулице, Грделице... изабрани из оркестра Дејана Лазаревића, Екрема Мамутовића, Вељка Остојића, Синише Станковића, Мија Бонџулића, Ивана Јовановића, Аце Новковића, Милана Николића Доње, Мирољуба Кремића ... Они су загрмели на сцени Велике дворане.У оркестар их је пре две и по године окупио Драган Бабић, писац „Историје српске трубе”. Ова својеврсна трубачка репрезентација показала је умеће наших најбољих музичара лименог дувачког инструмента.
Мајстори трубе подигли су посетиоце на ноге нумерама „Жуте дуње”, „Запевала сојка птица”, „Тамо далеко”, „Марушка”... То потврђује да су на репертоару биле осим маршевских и нежне љубавне мелодије. Концертом је дириговао Нишлија – праунук славне Коштане – Максут Максутовић Макса.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


