Милован 62 дана пешачио до Лондона
Ужице – Остварио сам циљ. Ево ме, здрав и прав, ушао сам после 62 дана пешачења у Лондон. Историја је написана, мој сан је јава. Телевизије су снимале мој улазак у британску престоницу, отпоздрављао сам и у центру Лондона, многи се интересују за овај подвиг. Поздрав Ужицу и Србији...
Ово нам је јуче, у кратком телефонском разговору, испричао Милован Милутиновић (64), „Ужички Супермен”, најјачи човек у поодмаклим годинама који са 200 килограма терета на себи пређе 100 метара за мање од минута. Он је, у жељи да стигне до британске престонице и Гиниса где би такву његову моћ рекордом озваничили, решио да прикаже снагу воље и значај здравог живљења, па је у два минула месеца, свакодневно ходајући Европом (без терета, наравно), препешачио 2.467 километара. И док његови вршњаци у папучама седе крај телевизора или шетају с унуцима, овај 64-годишњак, најснажнији деда (има два унука), остварује подвиг живота.
Милован је са градског трга из Ужица, праћен многим пријатељима, али и неразумевањем локалне власти, државних институција и спонзора, кренуо 26. априла. Ходао, огрнут српском заставом и са шапком на глави какву је носио генерал Живојин Мишић, путевима европских држава, све до Ламанша. Тај канал је бродом препловио, да би пешке по Острву наставио све до британске престонице. Сваког дана прелазио по око 40 километара, свашта видео и изазове издржао, беспарици одолео.
– Сместио сам се, ево, код једног пријатеља из ужичког села Буар који живи овде у Лондону, прихватио ме као најрођенијег. Уморио сам се од оволиког пута, смршао током двомесечног пешачења 12 килограма. Ипак, много сам срећан због оствареног, још да код Гиниса прођем како очекујем. Одморићу се недељу две, за то време отићи тамо и најавити да желим да представим свој рекорд, а онда, одморан, приказаћу им своје могућности: преходати са четири џака цемента на плећима 100 метара за мање од једног минута, те са два џака цемента претрчати 100 метара. Долази и Олимпијада, хоћу и њене учеснике својим чином да подсетим на заборављено гесло да само у здравом телу може бити здрав дух. Већ су у нашем Олимпијском комитету обећали да ће ме примити у олимпијској кући Србије у Лондону крајем јула – рекао нам је јуче Супермен, који читав живот не пије ни алкохол ни кафу, не пуши, редовно вежба и брине о здрављу које га одлично служи.
Бранко Пејовић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


