Среда, 08.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Снег оковао регион

Снег оковао регион
Скок преко сметова: Загреб (Фото Бета)

Загреб, Сарајево, Бањалука, Подгорица – Пошто је снег ослабио или потпуно престао да пада, у већем делу Хрватске део путних праваца и загребачки аеродром отворени су за саобраћај и створени услови за наставак чишћења саобраћајница које су на многим местима биле блокиране због сметова и невремена које је однело и прве жртве.

Како преноси Танјуг, осијечка Хитна медицинска помоћ јавила је о смрти три старија лица – два у Осијеку, а једног у Валпову, док је једно лице умрло у месту Питомача у Вировитичко-подравској жупанији. Разлози смрти у сва четири случаја највероватније су због повећаних физичких напора код чишћења снега, саопштила је Државна управа за заштиту и спасавање.

Јуче је у Загребу зимска служба са својих 208 екипа чистила саобраћајнице, али је део брдских аутобуских линија био укинут док се трамвајски саобраћај одвијао успорено, па и уз прекиде, због повлачења једног броја оштећених трамваја.

Због снега који је током једног дана нападао 40-ак сантиметара, приближивши се рекорду из 1955, у Загребу је било 25 одсто више хитних медицинских интервенција због падова и повреда на улицама.

Загребачки аеродром је синоћ отворен за саобраћај пошто је током дана слетање и полетање авиона било онемогућено. Медији су јавили и да је вод синоћ проходан и аутопут Загреб–Београд који је од прилаза Загребу до Иванић Града био непроходан због препречених возила, па су у колони били заробљени бројни возачи који су остајали без хране и горива.

На већини путева у Хрватској проглашени су зимски услови, а неке деонице аутопутева Загреб–Сплит и Загреб–Ријека, као и Јадранска магистрала код Сења, због ветра још блокиране или је дозвољен пролазак само аутомобила.

За сва возила због ветра затворени су мост на Крку и Пашки мост, а неке бродске линије су отказане.

Возови на неким линијама још касне и по неколико часова.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.