Редови испред рибарница
Гужва на пијацама најављује велику васкршњу грозницу, а због припреме посне трпезе за сутрашњи Велики петак највећи редови јуче су се могли видети испред добро снабдевених рибарница.
Цене рибе углавном су остале непромењене у односу на божићну понуду, када су, како кажу продавци, Београђани последњи пут овако масовно пазарили рибу.
У радњама "Тропик" рибарства на "Каленићу", на Земунској пијаци, у Тржном центру "Меркатор" и пијаци "Бањица" највећа тражња је за свежом рибом, али због ниже цене купци се често одлучују и за замрзнуту.
Килограм смрзнутих папалина кошта 110 динара (припремљена 350), скуша је 200 (спремљена 520), ослић "хоки" 230 (пржен 510), а пастрмка 330 динара. За килограм лигњи треба издвојити 330 динара, док услужно припремање кошта 150 динара по килограму. Свеже дагње из Црне Горе у овим продавницама коштају 225 динара.
– Калкулација је логична. Од килограма замрзнуте рибе, када је очистите, добијете око 600 грама, а када купујете пржену, плаћате по килограму. Можда изгледа скупо на први поглед, али годинама ово радимо и све већи број купаца одлучује се да пазари већ припремљену рибу – кажу у "Тропик рибарству".
У конкурентском ланцу београдских рибарница "Ловац", која радње има на пијацама у Новом Београду, Сремчици, Видиковцу, Бановом брду, насељу "Браће Јерковић" и на "Цветковој" пијаци, цене појединих врста рибе ниже су у односу на Божић, а услуга припреме стаје 80 динара. На акцијском снижењу је риба скуша која по килограму кошта 138 динара, шаран је 200 (припремљен 550), ослић "хоки" 169, а папалина 90 динара (пржена 300).
– Гужва је велика, али примаћемо поруџбине и сутра. Доста купаца тражи пржену рибу – рекли су у предузећу "Ловац".
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


