„Хемофарм” уз филхармонију
Хемофарм фондација и Београдска Филхармонија потписали су уговор о стратешком партнерству, којим ће бити потпомогнут даљи развој најуспешније културне институције у Србији.
Иван Тасовац, директор Филхармоније, нагласио је да ће овом сарадњом почети да се заједнички исписују партитуре, која ће за будуће генерације представљати не само историју успеха Београдске филхармоније, већ и причу о добром примеру корпоративне одговорности и филантропије.
После објављивања уговора о стратешком партнерству, одржан је концерт Београдске филхармоније, под управом шефа диригента Мухаиа Танга.
Концерт је почео извођењем Интернет симфоније – Ероика, коју је публика први пут чула, а у њеном извођењу су чланови оркестра користили и аутомобилске фелне. Написао ју је кинески композитор Дун Тан, инспирисан првом темом Бетовеновог дела за Симфонијски оркестар. Наиме, Гугл и Јутјуб су почетком 2009. године расписали аудицију за Симфонијски оркестар Јутјуба, и музичари из целог света су деонице „Интернет симфоније - Ероика” свирали виртуелно. Корисници Јутјуба су бирали најбољег учесника међу 3.000 кандидата.
На синоћњем репертоару био је и Концерт за виолину Јана Сибелијуса са солистом Шјаоминг Вангом, виолинским виртуозом и Бетовенова Трећа симфонија „Ероика”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


