Индијска авантура српских реге момака
Београдски реге бенд, „Ајри ФМ”, овенчан победом на прошлогодишњем Рототом конкурсу и ласкавом титулом најбољег реге састава Европе, други пут гостује у Индији.
На позив музичке и филмске продуцентске куће „Блу фрог”, која је издавач њиховог албума за индијско тржиште, „Ајри ФМ” ће наступити на главној сцени Сула фестивала, 2. фебруара, у близини индијског града Нашик. Свираће са познатом француском групом „Сен Жермен”, а после фестивала одржаће и две клупске свирке у Мумбају и Њу Делхију.
– Из „Блу фрога” први пут су са нама контактирали преко „Мај спејса”. Питали су нас да ли бисмо били њихови гости у Мумбају, спремни да сносе све трошкове, пута, смештаја… Хтели су да нас представе индијској публици и ми смо, наравно, прихватили. Тада смо остали десетак дана, а сада идемо на нешто дужи пут, крећемо сутра, враћамо се средином фебруара – каже Вукашин Марковић, певач групе, не скривајући радост.
На питање колико је реге популаран у Индији, каже да је добро прихваћен.
– Они су колевка музике, а реге им је близак. Фестивал на ком наступамо је Фестивал „World music” и искрено се надам да ћемо током 16 дана, колико остајемо, остварити још више контаката него претходни пут. Верујем и да ћемо још много пута ићи у Индију – додаје Вукашин, признајући да је цео тај пут за њега и колеге из састава једна велика авантура и то од тренутка слетања на аеродром.
– Када сам први пут дотакао њихово тло, имао сам напад панике. Тако је велика влага у ваздуху, ваздух је тако „тежак”. А није лако са ове температуре улетети у плус 27 степени. Али, шта је, ту је. Свакако прија да се изместимо из ове колотечине – истиче Марковић, напомињући да су својим домаћинима, продуцентској кући „Блу фрог”, у међувремену послали и нови материјал.
– Видим да су заинтересовани да нам издају и други албум као што су то учинили и са првим за тамошње тржиште – додаје Вукашин Марковић, подсећајући да је „Блу фрог” издавач и Шаде када је о индијском тржишту реч.
С. Ч.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


