Шоштар и даље на челу ССС
Јако обезбеђење и гужва на улазним вратима, руковање кандидата са „сигурним гласовима” (чак и загрљаји и пољупци), уз бљесак блицева и зујање камера најмање су личили на избор председника Спортског савеза Србије. То је изашавши за говорницу у Сали Скупштине Општине Стари град приметио некадашњи атлетски ас Стеван Вуловић, секретар Спортског савеза Косова и Метохије.
– Једна политичка опција је имала кампању као да се бира председник Сједињених Америчких Држава. Ми ћемо дати глас Александру Шоштару који је више од 20 пута био на простору свете српске земље и без којег ни данас не би постојао Спортски савез Косова и Метохије – рекао је Стеван Вуловић.
А на крају трочасовне изборне седнице Скупштине Спортског савеза Србије јавним изјашњавањем делегата досадашњем председнику Александру Шоштару је поверен нови четворогодишњи мандат.
Шоштар је добио 130 гласова од укупно 191 могућег, а његов противкандидат Иван Бакић 51. Петоро делегата било је уздржано, а петоро је изашло пре гласања. Нови, стари председник је то поменуо у победничком обраћању:
– Захваљујем Ивану Бакићу који се кандидовао за функцију председника. То подиже рејтинг Спортског савеза Србије и сигуран сам да ћемо у будућности добро сарађивати. Захваљујем свим делегатима који су ме подржали, захваљујем и свима који су гласали за мог ривала, а приметио сам да су, као и пре четири године, исти људи изашли пре гласања и показали непоштовање овог скупа.
Иван Бакић је честитао Шоштару на победи и пожелео му успешан рад у народном периоду, али мора се рећи да ова седница није протекла баш „спортски”. Бакић је у обраћању делегатима рекао да су његови гласачи рекли да су их звали из Министарства омладине и спорта и тражили да гласају за његовог противкандидата, а Шоштареве присталице су на то, што одмах хорски, што касније у својим излагањима, тврдили да су из неког другог министарства звали и тражили да гласају за Бакића.
Бакић је излажући свој програм рекао да је време да Спортски савез Србије „уђе у законске токове”, а Шоштар је подсетио да је Скупштина, са само једним гласом против, усвојила све извештаје о раду и пословању...
Многи су Бакићеву кандидатуру поистоветили са мешањем политике у спорт и залагали се спорт морају да воде бивши спортисти какав је Шоштар, а то је језгровито образложио Борислав Пелевић:
– Политику и спорт морамо да раздвојио. Као бивши спортиста, али и политичар морам да кажем да је спорт нешто најчистије, док је политика нешто прљаво. Људи могу да иду из спорта у политику, али из политике у спорт – не. Члан 40 нашег Статута каже да се председник бира из редова истакнутих спортиста, спортских радника или спортских стручњака. Пред нама су две биографије и ја ћу поштујући Статут и наш спорт подржати Александра Шоштара...
То је учинила велика већина делегата српског спорта, који су се определили за јавно изјашњавање, што је предвиђено статутом, а не за тајно што су предлагали спортски радници који су подржавали Бакића. Већ присуство 191 делегата чију од 198 могућих представника спортских савеза, удружења и општинских спортских савеза, указује да Спортски савез Србије има значајно место у нашем спорту и да је, као што је истакао Александар Шоштар, можда и највећи успех старог, новог руководства то што је то потврђено законом о спорту.
Поред Александра Шоштара, по функцији, за чланове Управног одбора изабрани су Велизар Ђерић, Слободан Ђурић, Миодраг Маслар, Славољуб Пипер, Стеван Вуловић, Слободан Јовић, Рајо Божовић, Дарко Парежанин, Фахрудин Маврић, Борислав Пелевић, Дано Пантић, Предраг Свилар, Драган Стојковић, Горан Ивановић, Драгомир Вујковић, Роксанда Атанасов и Братислав Ђорђевић. На првој седници биће именована четворица потпредседника.
Генерални секретар и у наредном мандату биће Дане Корица.
У Надзорном одбору су Јездимир Марсенић, Милан Аранитовић и Зоран Јовановић.
За потпредседнике Скупштине изабрани су Зоран Антић, Жељко Трајковић и Душан Орландић, на наредној седници биће изабран четврти потпредседник.
----------------------------------------
Завршетак у складу са фер-плејом
Значај Спортског савеза Србије присуством седници Скупштине потврдили су државни секретар за спорт Предраг Перуничић, државни секретар за омладину Ненад Боровићанин, помоћник министра спорта Драган Атанасов, генерални секретар Олимпијског комитета Србије Ђорђе Вишацки и директор Завода за спорт и медицину спорта Јасминко Поздерац. Перуничић је пожелео да скуп протекне у складу са фер-плејом и, ако ништа друго, бар је тако завршен.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


