Среда, 17.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Битка за Куп у Крагујевцу

Битка за Куп у Крагујевцу
Трећи окршај ове сезоне: Мирковић (лево) и Милићевић заустављају бека Звезде Симића у претходном "вечитом дербију" Фото Ж. Јовановић

Крагујевачка дворана "Језеро" данас и сутра биће поприште битке за први трофеј Купа Србије, од како је постала самостална држава. У данашњем полуфиналу састаће се Партизан Си енд си – Црвена звезда (17,30 ч) и Врбас Витал – Југовић Унимет (20). Финале је сутра од 19 часова. Партизан, који је са седам трофеја Купа најуспешнији од свих учесника (1959, 1966, 1971, 1993, 1994, 1998, 2001), до битке за финале стигао је победом над Спартаком (29:25). Црвена звезда, освајач четири трофеја Купа (1956, 1995, 1996, 2004), у четврфиналу је била боља од ПКБ-а (29:28), Југовић Унимет је савладао Прибој (26:25), а Врбас Витал је елиминисао на пенале Синтелон (30:30, пеналима 4:3).

Партизан Си енд си и Црвена звезда ће и трећи пут ове сезоне укрстити копља. Данашњи окршај биће својеврсно финале пре финала будући да су ове две екипе ове године апсолутно без премца у домаћем рукомету. Тренер "црно-белих" Никола Јевремовић сматра да ће и овај меч, као и претходна два, бити крајње неизвестан и да ће победника одлучити ситнице:

– Увек сам се уздао само у крвав рад. Овага пута призивам и срећу јер смо у претходном дуелу са Звездом изгубили само зато што је нисмо имали. Добро се познајемо са "вечитим ривалом" и мислим да не може да нас изненади. Одлучиће нијансе, једна грешка, један шут... Иако је у првенству и даље све отворено Звезда је на корак од титуле тако да то може да буде наша велика предност, јер је нама Куп можда и последња шанса да се докопамо неког трофеја ове године. Управо због тога требало би да имамо мотив више.

Први стратег Црвене звезде Вук Рогановић, који од како је дошао на кормило клуба из Љутице Богдана не зна за пораз у дуелу са "вечитим ривалом" (четири победе и један нерешен резултат), прижељкује да се понови 2004. када су се "црвено-бели" последњи пут окитили "дуплом круном". Такав расплет је, како је посебно истакао, огромна жеља свих његових играча:

– То што три кола пре краја државног шампионата титулу имамо готово у својим рукама наш је велики плус пред данашњи дуел са Партизаном. Играћемо знатно растерећеније јер и уколико изгубимо трофеј у Купу титула државног првака би то залечила. Када је реч о самој утакмици сматрам да ће, као и увек када су у питању "вечити ривали", одлучити тренутна инспирација појединца јер у оваквим мечевима тактика обично не доносе превагу.

У другом полуфиналном мечу састаће се две војвођанске екипе Врбас Витал и Југовић Унимет које ће поред борбе за финале Купа тражити своју шансу за излазак на европску сцену. Наиме, победник овог дуела, без обзира на исход финала, пласирао би се у Европу ако би Партизан или Црвена звезда освојили "дуплу круну". Тренер Врбаса Јован Јапунџа сматра да његов тим, после елиминације Синтелона у четвртфиналу, има снаге да приреди још једно изненађење у овогодишњем Купу:

– Иако смо самим пласманом на финални турнир направили одличан резултат искрено се надамо да се нећемо зауставити на томе. Показали смо у шампионату да знамо да играмо против Југовића. Водили смо у 18. колу седам разлике и на крају несрећно изгубили. Моји играчи су мотивисани као никад. Не сећам се да су се икада са оволиким жаром спремали за неки дуел. И сам Град је стао иза нас. Омогућио нам је све услове да се што боље припремимо за финални турнир. Верујем да имамо снаге да се докопамо финала, а после тога ко зна, можда и првог трофеја у историји клуба.

Тренер Југовића Владан Јордовић се нада да ће његова екипа оправдати улогу фаворита и да ће искористити благонаклоност жреба.

– Добили смо најлакшег могућег противника у полуфиналу и сада је на нама да искористимо прилику и да се пласирамо у финале. Без обзира на жреб свесни смо да нам посао уопште неће бити лак. Врбас се показао као тврд орах и не смемо да га потценимо уолико желимо да сутра заиграмо у финалу. Добро познајем Врбас будући да сам у овом клубу провео неколико година и да сам тренирао многе играче који данас играју за прву екипу. То би могла да буде наша предност. С друге стране муку мучимо са кадровским проблемима. Од почетка сезоне лекар је углавном састављао екипу, али се надам да ће већина играча бити потпуно спремна за данашњи окршај.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.