Ђоковић у финалу Есторила
Наш најбољи тенисер Новак Ђоковић пласирао се у финале међународног тениског турнира у португалском Есторилу, који се игра за наградни фонд од 700.000 долара. За 80 минута Ђоковић је бацио на плећа другог носиоца турнира Шпанца Томија Робреда са 7:5, 6:1. За трофеј ће се борити данас против Француза Ришара Гаскеа, који је јуче добио полуфинални дуел против земљака Пола-Анрија Матјеа, након што је Матје предао меч у првом сету због повреде при вођству ривала са 3:1.
Ђоковић је до победе над Шпанцем, који важи за специјалисту за шљаку, стигао, пре свега, захваљујући великом преокрету у првом сету.
Наиме, Шпанац је водио у с 5:4 и имао сервис, али је Ђоковић, ипак, успео да изједначи на 5:5 искористивши у том гему тек четврту брејк лопту.
После тога наш тенисер је без већих проблема освојио гем на свој сервис, а потом и 12. гем који му је донео победу у првом сету 7:5.
Шпанца је, очигледно, шокирао распелт у првом сету. У наредном није личио на себе што је Ђоковић искористио на најбољи начин победивши у овом сету убедљиво с 6:1.
--------------------------------------------------------------------------
Јелена Јанковић заустављена у полуфиналу
Тенис – Наша најбоља тенисерка Јелена Јанковић није успела да се пласира у финале међународног турнира у Варшави.
У полуфиналу, које је трајало безмало три сата, боља од Јанковићеве била је прва тенисрека света Белгијанка Жастин Енан 7:5, 2:6, 6:4, којој је ово и четврта победа против наше тенисерке.
– Енан је на почетку играла без грешке. Брзо је повела 4:0, али сам се ипак дигла на ноге и вратила се у тај сет. Изједначила сам, имала шансу и да добијем сет, али ми је срећа окренула леђа. У другом сету потпуно сам преузела иницијативу. Сервис ми је одлично функционисао, доминирала сам, а погађала сам оне ударце који су ме издали у првом сету. У трећем сету Енанова је прва дошла до брејка, морала сам да вратим 3:1, имала прилику да јој одузмем сервис на 4:4, али нисам искористила шансу и то је био крај. Искуство противнице је овога пута одлучило, – истакла је Јанковићева која је изразила наду да ће већ наредном приликом успети да се освети и да забележи прву победу против Белгијанке у каријери.
Противница Белгијанки у завршном мечу турнира, чији је наградни фонд 600.000 долара, биће победница другог полуфиналног дуела у којем се састају Рускиња Светлана Кузњецова и Алона Бондаренко из Украјине.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


