Уништен терен светског шампиона
Лозница – Некада су се на кошаркашком терену лозничке ОШ "Кадињача" играле такмичарске утакмице, а трибине биле пуне навијача. Многи овдашњи играчи су овде први пут лопту пробацили кроз обруч, а прве кошаркашке потезе ту је начинио и Милош Вујанић, репрезентативни светски шампион а однедавно и европски првак са Панатинаикосом.
Мада су пре неколико година овде постављени рефлектори и нове табле, данас ово игралиште изгледа тужно. Од једног коша остала је само метална конструкција а други (на слици) полупан је и скоро уништен. Ученици једне од три највеће градске школе, али и много младих из околних зграда који воле кошарку, а у близини немају друго игралиште, заслужују барем читаве кошаркашке табле. Овако неки нови Ђорђевићи, Дивци и Вујанићи покушавају да играју баскет у сасвим нерегуларним условима, на терену неупотребљивом за озбиљно играње кошарке.
Неко је из обести поломио табле али то није оправдање да оне већ одавно овако стоје као да су на некој ледини а не у граду. Слика ружна за школу, град и све нас, одраз небриге и нечињења. Могли би општинари да се сете прича о значају спорта за младе, "склањању са улица" и слично... Нису две кошаркашке табле ваљда превелика инвестиција за надлежне да не могу да их ставе и усреће децу и остале љубитеље спорта а посебно кошарке.
С. ТрифуновићПодели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


