Партизан чека име првог ривала
Тачно у подне у седишту Уефе у Ниону почеће жреб за прва два кола квалификација за 22. лигу шампиона. И шесту годину заредом, међу 76 европских клубова, Србију ће представљати Партизан. „Црно-бели“ ће путешествије Старим континентом почети у другом колу, које је на програму 16. или 17, односно 23. или 24. јула.
Приликом одређивања парова наш шампион биће међу „носиоцима“. Са коефицијентом 17.425 он је шести од 34 учесника. Заједно с њим у јачем шеширу су и некадашњи прваци Европе Селтик (Шкотска) и Стеауа (Румунија), а затим редом и: БАТЕ (Белорусија), Викторија (Чешка), Динамо Загреб (Хрватска), Легија (Пољска), Шериф (Молдавија), Марибор (Словенија), Слован (Словачка), Елфсборг (Шведска), Макаби Тел Авив (Израел), Молде (Норвешка), ХЈК Хелсинки (Финска), Екранас Паневезис (Литванија), Нефтчи (Азербејџан) и Динамо Тбилиси (Грузија). Ово су клубови са којима наш представник неће моћи да се састане.
Сврстани по коефицијенту, могући противници Партизана су: Жељезничар (Босна и Херцеговина, 4.566), ФХ Хафнарфјардар (Исланд, 4.083), ЕТО Ђер (Мађарска, 3.850), Њу Саинтс (Велс, 3.766), Лудогорец (Бугарска, 3.450), Слајго роверс (Ирска, 3.225), Шахтјор Караганда (Казахстан, 2.941), Скендербег (Албанија, 2.833), Биркиркара (Малта, 2.541), ЕБ Стрејмур* (Фарска Острва, 2.316), Клифтонвил (Северна Ирска, 2.116), Вардар (Македонија, 2.050), Даугава (Летонија, 1.658), Тре Пене* (Сан Марино, 1.383), Сутјеска (Црна Гора, 1.300), Каљу (Естонија, 1.191), Фола (Луксембург, 0.925).
Према пројектованом жребу, направљеном на основу коефицијената српски првак би требало да прође у треће коло, које је на програму 30. или 31. јула и 6. или 7. августа. И приликом одређивања парова за ову фазу квалификација (19. јула) биће у јачој групи. У четвртом – последњем колу за које је жреб 9. августа, а мечеви се играју 20. или 21, односно 27. или 28. августа, Партизан ће бити у слабијој групи. Ривал може да му буде: Базел, БАТЕ, Селтик, Стеауу или Апоел из Никозије.
По том критеријуму „црно-бели“ ове сезоне неће досањати сан и трећи пут бити актери главног такмичења, али ће играти у групној фази Лиге Европе.
Као и до сада позната су 22 учесника надметања по групама Лиге шампиона. То су: европски првак Бајерн, Борусија Дортмунд, Бајер (сви Немачка), Барселона, Реал Мадрид, Атлетико (Шпанија), Челзи, Манчестер јунајтед, Манчестер сити (Енглеска), Порто, Бенфика (Португалија), Шахтјор (Украјина), Марсеј, Пари сен Жермен (Француска), ЦСКА (Русија), Јувентус, Наполи (Италија), Ајакс (Холандија), Олимпијакос (Грчка), Галатасарај (Турска), Копенхаген (Данска) и Андерлехт (Белгија).
Такмичење почиње 17. и 18. септембра, а завршава се 10. и 11. децембра. Најбољих 16 клубова наставиће на пролеће борбе за континентални трон по нокаут систему, а финале је заказано за 24. мај и одиграће се у Лисабону.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


