Прави се круна за најлепшу удату Српкињу
Следеће среде у хотелу „Хајат” одржаће се помало необично надметање лепотица. Учеснице неће дефиловати у купаћим костимима, а жири им неће давати минус за сваку бору или наговештај целулита. На такмичењу које се први пут одржава у нашој земљи бираће се најлепша удата жена, са децом или без њих, незапослена или пословно успешна. Циљ избора јесте да пропагира породицу и прослави успех који је жена постигла као њен стуб.
Директор такмичења и власник лиценце је Ана Шаргић (29), последња мис Југославије. После светског финала у Нигерији 2002, Ана се десет година успешно бавила манекенством. У међувремену је завршила студије економије и две године радила у маркетингу „Диора” у Дубаију. Тренутно са супругом британско-иранског порекла живи у Јужноафричкој Републици, где је у априлу добила лиценцу од организатора такмичења за најлепшу удату жену света.
– У Африци сам упознала госпођу која је победила 2009. и одушевила се њеним ставовима. Допала ми се идеја да жена као стуб породице, супруга и мајка, добије прилику да буде амбасадор једне земље – каже Ана.
Власници светске лиценце одабраће од пријављених кандидаткиња 10 најбољих, а жири ће 3. јула после дефилеа и кратког разговора изабрати победницу за коју се тренутно прави круна. Она ће нас крајем године представљати на светском финалу у Кини.
– Сматрам да избор удате жене има већу тежину него такмичење за мис. Фокус је на породици и идејама које жене могу да понуде, а које ја са 19 година нисам имала. Учесницама се отварају многа врата за дружење и посао, кампање за велике брендове, учествовање у хуманитарним акцијама на светском нивоу – наглашава лепотица родом из Ваљева, мајка двогодишњих близнакиња.
Такмичење за „мисиз света” има корене у избору за најлепшу удату Американку. Лепота кандидаткиња је важан елемент, али од њих се такође очекује да изнесу своје мишљење о браку и актуелним светским темама.
За такмичарке је овакав излазак на светску сцену и прилика да скрену пажњу на разне проблеме. Мисиз света за 2012. Американка Ејприл Луфрију (42) активиста је америчке Фондације за борбу против слепила. Победу је искористила да проговори о неизлечивој очној болести која њу саму, њено двоје деце и рођену сестру може да доведе до потпуног слепила. Откако је понела круну, често је говорила о овом проблему и скупила новац који ће бити уложен у истраживања и проналажење лека.
„Уместо да будем краљица лепотице, била сам активиста и гласноговорник. Знала сам шта је моја мисија”, рекла је недавно.
Жене из Србије које имају своју мисију или једноставно мисле да су у годинама када имају много више да кажу него кад су биле сасвим младе могу се пријавити преко сајта mrssrbija.com, где ће добити и све детаљне информације о условима.
Ј. Ј. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


