Мило Ђурашковић нуди јемство од 500.000 евра
Мило Ђурашковић, власник „Нибенс групе”, понудио је јуче јемство од 500.000 евра Специјалном суду да му укине притвор, у којем се налази од 12. децембра прошле године, када је ухапшен заједно са Мирославом Мишковићем, власником „Делта холдинга” и осталим окривљенима у афери са путарским предузећима. Ђурашковић је једини од 11 оптужених особа који је и даље у притвору, а разлог је опасност од бекства.
„Понудили смо суду јемство до 500.000 евра у некретнинама које би могле да се ставе под хипотеку. Он је већ заложио своју приватну кућу и породичну кућу у Црној Гори како би обезбедио кредите у вези са пословима због којих је оптужен. Суду смо поднели доказе у шта је тај новац уложен и да Ђурашковић нема више ништа што је његова приватна својина, нити готовину којом би могао да плати јемство. Он моли суд да одреди јемство у непокретностима чији су власници чланови његове породице. Уколико суд не буде прихватио јемство у некретнинама, Ђурашковић ће остати у притвору, јер нема других начина да плати јемство”, рекао је за „Политику” његов адвокат Зоран Атељевић.
Адвокат оцењује да је нејасан стандард суда да двојица Мишковића буду на слободи, при чему Марко Мишковић није дао новац за јемство већ му је стављена електронска наруквица, а Ђурашковић једини да буде у притвору.
Према речима Атељевића, Ђурашковићу је јуче поново продужен притвор, због чега ће одбрана уложити жалбу.
Како сазнајемо, суђење Мирославу Мишковићу и осталим оптуженима још није заказано, а припремно рочиште требало би да буде одржано у првим данима септембра.
Подсећамо, оптуженима се на терет ставља злоупотреба положаја одговорног лица и пореска утаја, почињене извлачењем новца из путарских предузећа. Мишковић је после више од седам месеци пуштен из притвора уз јемство од 12 милиона евра.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


