Зечевић позвао на смиривање страсти
Одлазећи генерални секретар београдског фудбалског клуба Партизан Жарко Зечевић позвао је јуче све посленике клуба да се ставе у његову функцију и окану се речи и радњи које не доприносе изласку из кризе. "Апеловао бих на све посленике Партизана да се окану великих речи и квалификација на било којој страни. Аферашке квалификације нису у интересу клуба. Потребан нам је конструктивни приступ да бисмо изашли из кризе", рекао је Зечевић новинарима на стадиону: "Тешке квалификације не доликују величини Партизана, који је изнад свих нас. Суздржите се сувишних коментара и, као и до сада, ставите се у функцију клуба. Сада је период у коме се решава криза, која је изазвана неразумевањем, и даље растура Партизан".
Он је на седници Управног одбора одржаној у уторак поднео оставку, као и председник Ненад Поповић и комплетно руководство. Досадашњи председник и потпредседник оптуживали су по медијима Зечевића да им није омогућавао рад, као и за бројне неправилности у пословању Партизана и компанија које је клуб основао.
Зечевић је рекао да не жели да се бави никаквим инсинуацијама и спекулацијама:
– Не пада ми напамет да одговарам на прозивке. Знам како сам радио и шта сам радио. Мало сам одговарао и кад сам био највише нападан. Моја обавеза је да се, бар до уторка када је Скупштина, бринем о клубу, и зато сам и упутио овај апел.
Новинаре је занимало у каквом финансијском стању оставља клуб наследницима, на шта је досадашњи генерални секретар рекао да је она стабилна:
– Имајући у виду све потезе које су у последњих месец дана, од кад су дошли на функције, повлачили заменик генералног секретара Гордан Петрић и привремени спортски директор Иван Томић, као и ангажовање људи из клуба - могу да кажем да је ситуација стабилна.
Извештаче је занимало да ли је ово највећа организациона криза у историји клуба. Зечевић је истакао да су у 60 и нешто година клуба постојале многе тешке кризе, а то су све кризе односа. Било је и тежих од ових.
Скупштина Партизана заказана је за 26. јун и на њој би требало да се изабере ново руководство клуба.
(Бета)
--------------------------------------------------------------------------
Вечити Бабић
Ратомир Раша Бабић је као вечни пламен у нашем фудбалу. никад се не гаси. Ни у Партизану, али богами његово време траје и у Фудбалском савезу на Теразијама 35. Без обзира да ли се земља звала Југославије, Србија и Црна Гора или Србија.
Познати електричар, коме је то својевремено била и највеће препоруке за рад у фудбалу, јер је Електродистрибуција давала капом и шаком, понашао се у стилу фирме у којој је био запослен.
Његова струја је наизменична. Час двосмерна ниског напона, чешће једносмерна и то високог напона!
То, уосталом, стално и јавно годинама показује и доказује сам Ратомир Раша Бабић. Човек који је задужен да после разних клупских и националних бура изађе пред лице јавности као дежурни спикер, каже оно што су му рекли да – каже! Бабић се, истина, често залетaо и био "слободан стрелац", али је најчешће преносио оно што други мисле. Јер, кад каже Зечевић и Бјековић да је нешто црно-бело то и Бабић потврди. Знао је и да своје другове остави на – цедилу! Тако је Бабић, једини из прошле смењене управе остао и у Поповићевом економском тиму. Задржао је место председнике Комисије за омладински фудбал: тај посао му је одувек "лежао и то је најбоље знао да ради". Њему није пало напамет, ако већ др Ненад Поповић и најбоља брокерка Драгијана Петровић, уз остале експерте подносе оставке и сам да каже – збогом!
Неће Бабић да оде. Воли да је на лицу места, да на сва звона и најружнијим речима испрати оне који – неповратно одлазе! Никад се није усудио да повиди глас на оне који су на власти. Умео је Бабић увек да процени ко преузима дизгине и одмах се прешалтовао из једне у другу екипу. Био је уз Зечевића и Бјековића 20 година, чак 10 година потпредседник. Затим се сврстао у ред солидарних људи код др Поповића, који је почистио целу ранију управу!
Тада је, како Бабић опет сам истиче, само Слободан Новаковић имао своје ја и Зечевићу казао "да је увек био на његовом путу, али да га више неће подржавати". Још је, наводно, Новаковић рекао: "Зечевићу, кренуо си на пут без повратка".
Бабић је прекјуче у неколико новина о др Поповићу изрекао много ружних речи. Поменуо је и Слободана Нoваковића који је пре одласка с овог света, рекао Бабићу".
"Твоја је обавеза да чуваш Партизан".
Испаде, као да је то Бабићу који је више од 20 година у редовима црно-белих, оставио у наслеђе отац и деда из Коцељеве и да без њега не може клуб из Хумске 1.
Имао је Бабић и "блиставих партија" као функционер на савезном (националном) нивоу. Многи још увек памте да су плави омладинци на Првенству Европе у Аустрији ухваћени у једној робној кући како краду. То је знало цело руководство пошто је полиција одмах дошла код наше фудбалске делегације, а једино се у чуду нашао Ратомир Раша Бабић, председник Комисије за омладински фудбал ФС Југославије. Правдао се да је у то време "скокнуо до Београда".
Брука је, ипак, пукла: видело се ко лаже, а ко краде. Касније је Бабић био љут и на председника ФСЈ Миљана Миљанића, изјављивао свашта у новинама, а кад је видео да је претерао онда је написао отворено писмо Миљану Миљанићу. У њему се извињавао Чичи, молио га за опроштај, а толико је глорификовао Миљанићеву функцију као председника и фудбалског радника да је то било – несимпатично!
Још један детаљчић из прекјучерашњег Бабићевог "реферата" који су објавиле поједине новине:
– Ја сам потпредседник Вигњевића предложио Поповићу. Мислио сам да ће као директор Електромреже Србије да Партизану донесе новац а не да води кадровску политику.
Дакле, у Партизану двоструки струјни удар. Можда ће на наредној Скупштини доћи и до општег нестанка струје или ће људи који буду држали прекидач знати кад у ком правцу треба да га окрену. Упале или угасе за време рада, као што се некад чинило у Сава центру, једној од легендарних Скупштина кад је било и шутирања у дебело месо...
Р. Гвозденовић
--------------------------------------------------------------------------
Петрић се не јавља
Иван Томић, наследник Ненада Бјековића (нико га ових врућих црно-белих дана не помиње) и Гордан Петрић, предодређен да преузме улогу Жарка Зечевића, раде свој посао.
Очито да је остају на садашњим функцијама, а у последња два дана покушали смо да ступимо у контакт са Петрићем.
– Добар дан, ја сам новинар "Политике"... Могу ли да добијем господина Петрића.
– Ко га тражи – упитала је, изгледа, нова секретарица.
Навели смо презиме, а секретарица је рекла:
– Сачекајте мало.
Док смо чекали слушали смо Партизанову химну. Затим нам је секретарица саопштила:
– Оставите контакт телефон, јавиће вам се Петрић.
Дали смо број, али се Петрић није јавио!
Јуче, слична прича: уз представљање тражили смо поново Петрића. Уследио је одговор:
– Није ту, потражите га сутра.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


