Вучић: До краја марта план за решавање проблема „Јумка"
ВРАЊЕ –Први потпредседник владе Александар Вучић поручио је данас да ће до краја марта бити направљен план и програм за решавање проблема врањске фабрике текстила „Јумко” чији су запослени у штрајку и поручио да држава не може два пута давати новац - најпре за отпремнине, а потом за подстицаје за запошљавање.
Вучић је обраћајући се запосленима у „Јумку”, рекао да треба да се определе да ли желе социјални програм и отпремнине или да држава помогне покретање производње у фабрици.
„Дајте да сачувамо радна места за 1.200 људи и да исплатимо отпремнине за око 350 до 400 радника који су близу пензије и да држава помогне производњу. То је питање за вас, јер држава не може два пута да издваја новац”, рекао је Вучић.
На његово питање радницима да ли хоће да држава помогне „Јумку”, добио је одговор: „Хоћемо”.
Он је замолио раднике да разумеју државу и рекао да није он крив за тренутно стање у тој врањској фабрици.
„Нит лук јео, нит лук мирисао. Хоћемо да решавамо проблеме, али ви прво морате да седнете и одлучите”, рекао је Вучић.
Он је подсетио да је влада на јучерашњој седници решила питање овере здравствених књижица радника „Јумка”.
„Нисам дошао овде као Деда Мраз, чуда се не дешавају нити се ствари решавају саме од себе. Нека решења имамо ми, али неке ствари тражимо и од вас”, подвукао је Вучић.
Он је рекао да ће за неколико дана представници „Јумка” разговарати са представницима Министарства финансија у Београду, и да би они тада требало да дођу са јасним планом колико радника жели отпремнину.
Вучић је замолио раднике да имају поверења у државу, наводећи да неће бити лако, али да ће се пронаћи решење као што је пронађено и за ФАП, наглашавајући да је у тој пробојској фабрици било много теже пронаћи стратешког партнера.
Он је радницима поручио да нема проблем да буду у штрајку, јер је то њихово право, али је додао да не воли када излазе на ауто-пут, јер тиме угрожавају права других грађана.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


