Глоб театар у јуну у Београду
У оквиру светске турнеје, која ће почети у среду, 23. априла 2014, на Шекспиров рођендан, ансамбл чувеног Глоб театра из Лондона кренуће на велику турнеју у трајању од две године са представом „Хамлет” у режији Доминика Дромгула и Била Бакхурста.
Београдска публика имаће прилике да види ово оригинално тумачење „Хамлета” 19. јуна 2014, на великој сцени Народног позоришта у Београду, а дан касније, 20. јуна, представа ће бити изведена у Вили Станковић, у Чортановцима, у организацији Итака арт центра.
Почетак турнеје ће, уједно обележити 450 година од рођења Вилијама Шекспира, а крај турнеје обележиће 400 година од смрти славног писца, као и завршетак мандата Доминика Дромгула, редитеља, на месту уметничког директора Глоб театра.
Током ове двогодишње позоришне авантуре назване „GlobetoGlobe” ново лондонско читање „Хамлета”, једне од најпознатијих и најизвођенијих Шекспирових трагедија биће изведено у скоро свим земљама света. Ауторска екипа прво ће, како сазнајемо, обићи Европу, затим путује на Карипска острва, онда у Северну и Јужну Америку, па даље низ западну обалу Африке до Аустралије, а неће заобићи ни острва Тихог океана. Одатле ће наставити пут преко Индонезије, Јапана, Кине и Азије, затим источне обале Африке и вратити се назад у Енглеску.
Турнеја ће, како сазнајемо, почети и завршити се у Глобу, реплици елизабетанског позоришта на јужној обали Темзе у Лондону. Према прецизним плановима организатора последње извођење ове поставке „Хамлета” биће 23. априла 2016. године, када се навршавају четири века од смрти чувеног драмског аутора Вилијама Шекспира, за чије драмско стваралаштво је Глоб театар нераскидиво везан.
Б. Г. Т.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


