Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

АФОРИЗМИ

• Држава ће изаћи из медија.

Али партије неће.

• Нећемо да причамо о вашем поштењу,

јер немам шта да кажем на ту тему!

• Ако буду смањене пензије,

смањиће се и број пензионера.

• Могли би представници Срба и Хрвата

да разговарају нормално, али морају да

говоре у име својих народа.

• Не радимо Сизифов посао.

Ми гурамо само низбрдо.

• А како се хране људи у Србији,

то и врапци знају.

• Ако се у извештају не помиње старлета,

више није вест ни да је човек ујео пса.

• Партијска књижица се носи у џепу,

да џеп не би био празан.

• Зашто да мењамо Устав?

Ни постојећи се не примењује.

• Обезбедили смо посао и својим потомцима.

Мораће да раде да врате наше дугове.

• Кад носиш портрет вође,

није ти потребна глава.

• Од свих инструмената економске политике,

нама је преостао само добош.

• Влада је окренута будућности.

Народ ће тек за неколико година видети шта

министри раде сада.

• И после сто година Срби више верују вођи,

него Домановићу!

• Ухапсите је! Поплава се бави мутним пословима.

• Државна лутрија има велике губитке.

Није имала среће у пословању.

• Администрација и даље неће радити,

само што ће сада почињати раније.

• Прихватиће Срби смањење плата од десет посто.

Прихватили су и смањење Србије за 15 посто.

• Остварује се циљ: И Косово и Европа.

Косово улази у Европу.

• Премијер је најавио да ће посланици морати

да спавају у скупштини.

Многи су то, међутим, и до сада чинили.

Питање је, како их пробудити?!

• Поштени мирно спавају.

Непоштени се ноћу проводе уз пиће, храну и музику.

• Влада ће максимално штедети.

Министри ће радити само с педесет посто могућности.

• Нико живи се не буни.

Незадовољни нису више међу живима.

• Да не би морао да сјаше,

Курта је променио име у Мурта.

• Тражите слободу, једнакост и братство.

Нећемо, ваљда, да се враћамо у 18. век.

• У Србији може да се живи од рада.

Додуше, не од својег.

• Косово је Србија.

И у Београду и у Приштини

главну реч воде странци.

• У партијским ћелијама су

првобитни организми.

• Музеји су затворени,

али зато грађани у самопослугама могу

да разгледају изложене предмете без пипања.

• Овде туђин нема шта да ради.

Ми радимо за њега.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.