Тек сада видимо шта смо пропустили
Од нашег специјалног извештача
Сао Пауло - Како се ближи утакмица са домаћином предстојећег Мундијала у петак у Сао Паулу, тако и расте тензија у нашем табору. Вршилац дужности селектора Љубинко Друловић и играчи изгледа да потпуно мирно дочекују дуел са Бразилом, да нема страха, мада, вест да ће ФСС после 15. јуна сменити садашњег в.д. селектора, никога не оставља равнодушним. Ни један наш фудбалер из ове генерације, па ни сам Друловић који је у националном дресу одиграо близу 50 утакмица, није имао ту част да заигра против једне од најјачих светских селекција. Због тога дуел са Нејмаром и осталим мега звездама овог тима Бразила али и чињеница да ће меч у петак за домаћине бити генерална проба пред старт Мундијала, довољан су мотив нашим фудбалерима да дају све од себе.
Иако је већ увелико почело одбојавање до старта Светског првенства, овде у Сао Паулу, када Бразил и Хрватска отварају Мундијал, организатор, који је до сада потрошио преко 13 милијарди долара, још увек није спреман за највећи фудбалски догађај године. Нови стадион „Коринтијанс арена”, где нажалост неће играти Србија, јер је обавеза домаћина да десет дана пре старта Мундијала буквално закључа сва спортска – фудбалска борилишта, како би остала нетакнута, још увек није завршена, иако је у тај објекат уложено чак 900 милиона долара. Кровна конструкција још није завршена па се ради 24 часа без престанка. Нису постављена ни седишта на помоћним трибинама. Ипак, стиче се утисак да ће све бити готово и на време, мада челници Светске фудбалске федерације сада гризу нокте”, на ивици су нервног слома, јер и на њима је велика одговорност. Зато Сеп Блатер, председник Фифа захтева од домаћина да све буде урађено на време како се не би обрукали пред фудбалским и не само фудбалским светом, јер Бразил очекује и добру зараду од бројних турниста који ће за време Мундијала посетити њихову земљу. Уосталом, многи се с правом питају, моу ли уложени новац макар повратити...
Наши репрезентативци су јуче имали тренинг недалеко од хотела у коме се налазе. Мере обезбеђења су подигнуте на највишем нивоу. Сви једва чекају меч са Бразилом па да после тог меча, који нам може „отворити очи” за будућност и дуге сезоне оду на заслужени одмор.
Новајлија у дресу Србије, штопер португалске Бенфике Стефан Митровић, који је прошлој сезони носио дрес шпанског Ваљадолида истиче да играчи нису оптерећени чињеницом да их у петак очекује важна утакмица, али да ће сваки појединац на терену дати свој максимум.
- Нисмо гледали Бразил против Панаме (4:0), али добро знамо о каквом тиму се ради. Тек сада када смо дошли у Бразил видимо шта смо пропустили. Наравно, остаје велики жал што наша репрезентација неће играти на Мундијалу а могло је бити све другачије.
Многи наши фудбалери истичу снагу Нејмара, његове луцидне потезе у дресу Барселоне и Бразила. Заправо, овдашњи љубитељи фудбала пореде Нејмара као највеће фудбалско божанство данашњице, некога који Бразилу својим индивидуалним и генијалним потезима може донети шесту титулу првака. О Нејмару наш млади штопер каже;
- То је без сумње највећи играч данашњице. Бразилци имају брзе фудбалере, једноставно непредвидиви су и ту лежи главна опасност.
Лазар Марковић је одиграо веома добру сезону за Бенфику. Сада је утакмица са Бразилом шанса за ново доказивање.
- Имамо и ми брзе играче. Покушаћемо да их изненадимо, иако су велики фаворити, рекао је Марковић.
Очекује се да шансу против Бразила добије нек Партизана Мирослав Вулићевић и голман Милан Лукач.
- Не губим наду, верујем да ће ми селектор дати шансу да браним против Бразила, признаје Лукач. Наравно да је сан сваког фудбалера да заигра против такве селекција какву има наш домаћин.
Агенција „Плави, плави” на челу са директором Јованом Бурмазом одлично је организовала турнеју. У бројној делегацији ФСС поред челника ту су и председник Судијске комисије Србије Богољуб Степановић, Драгиша Бинић, Ратомир Бабић, Ратко Боровница, Благоје Милошевић, Душан Томић, др Миљко Ристић, који је недабно у Лозани добио највеће признање које додељује Светска медицинска асоцијација.
Иначе, домаћи новинари су и поред убедљиве победе њихове репрезентације над Панамом били веома лоше расположени у дељењу оцена. Најбоље оцењени фудбалер био је Нејмар (8,5), а било је и четворки, петица.
-------------------------------------------------------
Ћурковић: Имамо селектора!
После утакмице са Панамом (1:1) уместо да се прича о мечу године, јер је дуел са Бразилом јединствена прилика за све наше играче, па и стручни штаб, да покажу праву вредност, један део критичара почео је већ да смењује селектора. Потпредседник ФСС Иван Ћурковић је за „Политику” рекао:
- Не знам зашто се уопште говори о тој теми када је пред нашим играчима важна утакмица. Пустимо човека да ради. Друловић је ако ништа друго бар заслужио ту шансу. Питам те дежурне критичаре зашто смењују човека који има своје име и презиме не само у српском фудбалу. Друловић је играо за највеће европске клубове, уосталом постао је првак Европе са омладинцима. Да неће можда да га смењују Тумбаковић, Стојковић или...
Потпредседник ФСС затим додаје:
- Ако већ мисле да га смене, нека кажу једно право име за место селектора. Искрено, ја га не видим, бар тренутно. Наравно, зашто би смењивали човека који из три утакмице нема ни један пораз, зашто,да ли због нечијих интереса, можда.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


