Избачене "евроатлантске интеграције"
Министар спољних послова Вук Јеремић најавио је да ће сутра у седишту НАТО представити презентациони документ Владе Србије, којим Србија дефинише у којим областима жели да сарађује са том организацијом. "То је важан корак пошто смо ми последња земља на једном ширем евроатлантском простору која није приступила Партнерству за мир и то ћемо учинити", рекао је Јеремић.
Како сазнаје "Политика", у коначној верзији презентационог документа који Вук Јеремић носи у Брисел, избачена је реченица у којој се помиње могућност да Србија једног дана постане и чланица НАТО-а. Таква формулација, како сазнаје наш лист, постојала је у првој верзији овог "папира". У првој верзији документа писало је да је приступање Партнерству за мир наш "први корак ка дубљим евроатлантским интеграцијама". У владајућој коалицији постоји подела на оне који су само за европске интеграције (они који су само за улазак у Европску унију) и оне који су за евроатлантске интеграције (под којим се подразумева приступање не само ЕУ, већ и НАТО-у).
Према незваничним информацијама, до измене у презентационом документу је дошло на инсистирање министара из ДСС-а.Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


