Нико није хтео да буде селектор
Од нашег специјалног извештача
Мадрид, 14. септембра – Председник Светске тренерске асоцијације Душан Ивковић, наш селектор-рекордер по броју златних медаља (4), рекао је данас у Мадриду да је "принуђен да слуша провокације људи из Фибе, па чак и од председника ФИБА-Европа Јоргоса Василакопулоса":
-Питају ме: Да ли си ти то дошао да гледаш Србију! Све се понавља као и пре две године на шампионату у нашој земљи, кад нисмо стигли из Новог Сада до Београда...
Ивковић, до прошле године члан Стручног савета, јуче и данас је пратио мечеве "Евра 2007" у друштву члана Стручног савета Божидара Маљковића. Обојица су упознати са изјавама неких наших бивших репрезентативаца који сматрају да "Стручни савет треба укинути", али Ивковић много мирније реагује на то:
– Не знам тачно која је тренутно улога Савета. Маљковић ми каже да се ниједном нису састали да разговарају. Својевремено смо мали праву саветодавну улогу и водили смо кошарку ка успесима.
Што се тиче рада селектора Славнића, Ивковић каже:
– Не треба кривицу сваљивати на њега. Нико од угледних тренера који седе у Стручном савету није желео да буде селектор, а он је имао храбрости за то. Лако је сада делити лекције. Ако неко жели да се прихвати тог посла, нека се јави и нека засуче рукаве.
Неки већ виде Ивковића на месту председника КСС, али он се још не изјашњава:
- Ја сам, такорећи, одувек у савезу. Био сам и селектор и тренер и члан савета. Имам обавезу да помогнем и бићу ту, само не знам у којој мери. Дивац и екипа нису са мном имали однос тренер-играч, били смо породица. Сада би сви требало да помогнемо, а нормално је да највећи потенцијал имају млади људи. Неки су овде на трибинама, Ђорђевић, Савић...
Ивковић сматра да је Србија тренутно у "другој категорији европских тимова" и очекује да ће квалификације за Европско првенство 2009. у Пољској бити тешке, тим пре што нећемо бити комплетни.
-----------------------------------------------------------
Маљковић говори о "другом имену за глупост"
Поводом изјава неких наших бивших репрезентативаца да Стручни савет треба укинути, члан тог савета Божидар Маљковић каже:
– Они који су рекли да треба укинути Стручни савет пропустили су велику прилику да ћуте. Тако кажу у Италији за онога ко одвали неку глупост – тај је пропустио велику прилику да ћути. Тај Стручни савет, који би неки да укину, и за који кажу да је намерно бирао најгоре селекторе, бирао је и Ивковића, Обрадовића, Пешића, Вујошевића, Шакоту. Нажалост, такве изјаве долазе од наших великих играча. Хајде, нека нешто предузму, нека предложе... Њихове тезе немају појма. Кажем – момци су пропустили прилику да ћуте!Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


