Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Нико није хтео да буде селектор

Нико није хтео да буде селектор
Душан Ивковић (Фото Евролига)

Од нашег специјалног извештача
Мадрид, 14. септембра – Председник Светске тренерске асоцијације Душан Ивковић, наш селектор-рекордер по броју златних медаља (4), рекао је данас у Мадриду да је "принуђен да слуша провокације људи из Фибе, па чак и од председника ФИБА-Европа Јоргоса Василакопулоса":
-Питају ме: Да ли си ти то дошао да гледаш Србију! Све се понавља као и пре две године на шампионату у нашој земљи, кад нисмо стигли из Новог Сада до Београда...

Ивковић, до прошле године члан Стручног савета, јуче и данас је пратио мечеве "Евра 2007" у друштву члана Стручног савета Божидара Маљковића. Обојица су упознати са изјавама неких наших бивших репрезентативаца који сматрају да "Стручни савет треба укинути", али Ивковић много мирније реагује на то:

– Не знам тачно која је тренутно улога Савета. Маљковић ми каже да се ниједном нису састали да разговарају. Својевремено смо мали праву саветодавну улогу и водили смо кошарку ка успесима.

Што се тиче рада селектора Славнића, Ивковић каже:

– Не треба кривицу сваљивати на њега. Нико од угледних тренера који седе у Стручном савету није желео да буде селектор, а он је имао храбрости за то. Лако је сада делити лекције. Ако неко жели да се прихвати тог посла, нека се јави и нека засуче рукаве.

Неки већ виде Ивковића на месту председника КСС, али он се још не изјашњава:

- Ја сам, такорећи, одувек у савезу. Био сам и селектор и тренер и члан савета. Имам обавезу да помогнем и бићу ту, само не знам у којој мери. Дивац и екипа нису са мном имали однос тренер-играч, били смо породица. Сада би сви требало да помогнемо, а нормално је да највећи потенцијал имају млади људи. Неки су овде на трибинама, Ђорђевић, Савић...

Ивковић сматра да је Србија тренутно у "другој категорији европских тимова" и очекује да ће квалификације за Европско првенство 2009. у Пољској бити тешке, тим пре што нећемо бити комплетни.

-----------------------------------------------------------

Маљковић говори о "другом имену за глупост"

Поводом изјава неких наших бивших репрезентативаца да Стручни савет треба укинути, члан тог савета Божидар Маљковић каже:

– Они који су рекли да треба укинути Стручни савет пропустили су велику прилику да ћуте. Тако кажу у Италији за онога ко одвали неку глупост – тај је пропустио велику прилику да ћути. Тај Стручни савет, који би неки да укину, и за који кажу да је намерно бирао најгоре селекторе, бирао је и Ивковића, Обрадовића, Пешића, Вујошевића, Шакоту. Нажалост, такве изјаве долазе од наших великих играча. Хајде, нека нешто предузму, нека предложе... Њихове тезе немају појма. Кажем – момци су пропустили прилику да ћуте!
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.