Оптимизам као дијагноза
Нову сезону, под називом „Оптимизам као дијагноза” Београдска филхармонија, са диригентом Владимиром Куленовићем, отворила је концертом у Коларчевој задужбини.
Програм је почео извођењем химне „Боже правде”.
У сусрет првој турнеји овог оркестра у САД, у октобру, на репертоару су била нека од најзначајнијих остварења америчке музике 20. века.
Публика је имала прилику да чује необична дела „Променадна увертира”, „Паклена машина”, „Тромба лонтана”, „Неодговорено питање”… композитора Кориљана, Рауза, Адамса, Бернштајна, Гершвина и Ајвза, којима се придружује и композиција „Талас” из „америчког периода” Вука Куленовића, професора композиције на Беркли колеџу у Бостону.
Велика сала била је испуњена до последњег места. Концерт је пратио и министар културе Иван Тасовац.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


