Понедељак, 13.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дачић: Влада води јединствену политику

Дачић: Влада води јединствену политику
(Фото Танјуг)

Први потпредседник Владе и министар спољних послова Ивица Дачић јуче је, поводом изјава функционера СПС-а Бранка Ружића датих у интервјуу „Политици”, које је наш лист јуче објавио, поновио да Влада Србије, са Социјалистичком партијом Србије као делом владајуће коалиције, води јединствену политику.

„То се односи на државну политику, унутрашњу и спољну, као и на предлог економских мера, које су заједнички утврђене и предложене”, наводи се у Дачићевој изјави достављеној Танјугу.

Он је истакао да Влада чини све да Србија буде уређена и модерна земља, чланица ЕУ, с одрживим економским системом, у коме ће јавна потрошња бити у складу с јавним приходима, што раније није био случај, јер се трошило више него што се приходовало, а дефицит се покривао новим задужењима.

„Такав систем не може опстати и управо зато, да Србија не би банкротирала и да би имала будућност, биле су неопходне ове економске мере, које су и социјално одговорне, јер су заштићени они с најмањим примањима. То је политика целе Владе, коју је и СПС подржао”, додао је Дачић.

Ружић, који је председник Извршног одбора СПС-а, рекао је за „Политику” да СПС не осећа „ни промил” кривице за смањење пензија, „из простог разлога што у Србији живи око 1,7 милиона пензионера, дакле људи с правом гласа”. Упитан да ли значи да су пензионери то сами тражили, он је одговорио: „Не, никад то не бих рекао, али очигледно је да су доминантно гласали управо за СНС.”

„Морам рећи да је одлука да се пензије и плате до 25.000 динара не смањују, колико год то некима звучало лицемерно, социјално одговоран потез ове владе. Али ми не можемо као странка бежати од тога да смо и ми подржали те мере, јер јесмо. И носимо одговорност за тако нешто. Али не осећамо било какву кривицу”, рекао је Ружић у интервјуу нашем листу.

Дачић је у изјави напоменуо да ту не само да нема потребе да било ко осећа кривицу, већ је ово одговоран однос према будућности Србије, како би се економске прилике што пре нормализовале.

„Кривицу треба да осећају они који су се у прошлости понашали другачије, када су политички поени били важнији од Србије”, закључио је Дачић.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.