Петак, 10.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Србија води против Парагваја - 2:0

Србија води против Парагваја - 2:0
Александра Крунић (Фото Танјуг)

НОВИ САД – Женска тениска репрезентација Србије води против Парагваја са 2:0 после првог дана сусрета за попуну Светске Б групе који се игра у Новом Саду.

Други поен за Србију освојила је Ана Ивановић која је била супериорна у дуелу против много слабије рангиране противнице, 225. на WТА листи Монсерат Гонзалес. резултатом 6:2, 6:0.

Претходно је вођство Србији донела Александра Крунић победом над Вероником Сепеде Ројг резултатом 6:1, 6:3.

Другог дана такмичења, у недељу, Ивановић игра против Ројг, а Крунић се састаје са Гонзалес, да би сусрет две репрезентације био завршен мечом дублова у којем ће играти Јелена Јанковић и Ивана Јоровић против Гонзалес и Ројг.

----------------------------------

Ивановић: Задовољна сам игром и очекујем укупну победу

НОВИ САД – Најбоља српска тенисерка Ана Ивановић оценила је данас да је задовољна игром коју је пружила у убедљивој победи над Парагвајком Монсерат Гонзалес којом је Србији донела други поен у мечу за попуну Светске Б групе.

„Кренула сам несигурно на почетку меча, јер нисам знала противницу, Осим тога, променила сам подлогу, а и мало ме лакат мучио,. Ипак, брзо сам усла у ритам, а онда до краја није било проблема”, рекла је Ивановић.

Она је нагласила да је остварен очекиван резултат првог дана сусрета са Парагвајем.

Ивановић је поручила да ће у недељу против Викторије Себеде Ројг покушати да донесе укупну победу Србији и повратак у Светску групу.

„Надам се да ћу успети да завршим посао против Ројг, коју је Александра победила паметном игром”, рекла је Ивановић.

----------------------------------------------- 

Крунић: Игра за репрезентацију ме максимално мотивише

НОВИ САД – Српска тенисерка Александра Крунић оценила је да је кључ победе против Паргвајке Веронике Сепеде Ројг у мечу за попуну Светске Б групе у чињеници да је остала мирна у одлучујућим тренуцима меча.

„Трудила сам се да будем сконцентрисана од старта, покушавала сам да притисак домаћег терена не утиче превише на мене. Најважније је да сам остала мирна у тренуцима када се 'закувавало' и да сам донела први поен Србији”, рекла је Крунић,.

Она је нагласила да јој наступ за Фед куп репрезентаицју додатно улива самопоуздање.

„Дошла сам на овај меч без и једне победе у последњих месец дана и нисам била баш пуна самопоуздања. Ипак, ова атмосфера и наступ за репрезентацију и те како позитивно утиче на моју мотивацију”, рекла је Крунић и додала да очекује да ће Ана Ивановић у следећем мечу дати све од себе, како би Србија максималним резултатом повела против Парагваја првог дана такмичења.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.