Сарадња „Поште” и „Политике”
Читаоцима „Политике” и корисницима „Поште” у Србији ће од 8. јуна на располагању бити нова брза и савремена услуга – на поштанским шалтерима моћи ће да предају различите врсте обавештења и информација које желе да објаве у нашем листу.
Представници „Политике”, генералне директорке Мира Глишић-Симић и Нина Самарџић, и генерални директор ЈП „Пошта Србије” Милан Кркобабић потписали су уговор по којем ће ова погодност бити доступна у експозитурама тог јавног предузећа у градовима широм земље, укључујући и Косовску Митровицу, а у плану је да се мрежа прошири.
– Сарадњу смо остварили у тренутку када „Пошта” обележава 175 година постојања, а „Политика” је прославила 111 година од оснивања. Са таквом историјом и угледом, и наша медијска кућа и то јавно предузеће примери су институција које су постале део наше државности. Без обзира на дуг век, спремни смо да непрестано уводимо иновације. Уговор који је сада потписан доказ је за то. Више месеци смо припремали овај пројекат и разрадили до детаља како да све погодности учинимо што доступнијим читаоцима и корисницима – истакла је Нина Самарџић и захвалила „Пошти Србије”.
Милан Кркобабић је навео да ће нова могућност важити за правна и физичка лица, а да ће сви који желе да обавештења издају у „Политици” то моћи да учине у року од неколико минута.
– Ова комерцијална услуга уштедеће драгоцено време многима којима је досад било потребно и по пола сата, па и више, да стигну до места где могу да предају то што желе да објаве. Зато смо убеђени да ће нова погодност на поштанским шалтерима бити интересантна многим грађанима. Свесни смо да данас од брзине услуге зависи много тога, па и продор на тржиште. Ми не желимо да заостанемо, већ да будемо најбржи – поручио је Кркобабић.
----------------------------------
Прослава 175. рођендана у Музеју ПТТ
ЈП „Пошта Србије” прославиће 175. рођендан 7. јуна у Музеју ПТТ у Улици мајке Јевросиме. То ће бити прилика да се у простору где је сачувано наслеђе овог предузећа подсети кроз какве је изазове и времена та служба прошла, али и да се представе садашњи резултати. Програм ће употпунити и Културно-уметничко друштво „Ђока Павловић”, које је при пошти основано пре тачно седам деценија.
Н. Б.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


