Тијана Богдановић освојила сребрну медаљу на Европским играма
БЕОГРАД – Репрезентативка Србије у теквондоу Тијана Богдановић освојила је данас сребрну медаљу у категорији до 49 килограма на Европским играма у Бакуу.
Богдановић је у финалу изгубила од Британке Чарли Медок, на златни поен, са 9:10.
Српска репрезентативка је у првом колу победила Белгијанку Индру Краен резултатом 9:5, а у четвртфиналу Луцију Заниновић из Хрватске 2:1. У финале се пласирала победом на златан бод против домаће такмичарке Патимат Абакарове.
„Захвална сам Олимпијском комитету Србије и свима који су дошли да ме подрже и да навијају за мене. Знам да је ово добар резултат, али желела сам злато, посебно јер ми сваки бод много значи због рангирања на олимпијској листи. Надам се да ћу на Гран прију освојити златну медаљу јер су ти бодови веома важни за Рио, који је мој циљ”, рекла је Богдановић.
Тренер Драган Јовић рекао је да је задовољан медаљом Тијане Богдановић.
„Свакако смо задовољни првом медаљом (за теквондо) на првим Европским играма. Наравно да остаје жал за златом, али Тијана је млада и пред њом је много оваквих турнира. Нама је свакако циљ Рио и тамо желимо да оставим печат, као у Лондону, можда и са више медаља”, рекао је он.
Српски репрезентативац Милош Гладовић такмичење је завршио на четвртом месту.
Он је у првом колу победио Молдавца Степана Димитрова са 8:7, док је у четвртфиналу поражен од Руија Браганке из Португала 13:7. У репасажу је победио турског теквондисту Горкема Сезера на златан бод са 9:8, а у борби за бронзану медаљу изгубио је од Немца Левента Тунката са 6:1.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


