Сваки пети лекар не испуњава услов за радну лиценцу
Од првог јануара наредне године грађани ће на сајту Лекарске коморе Србије (ЛКС) моћи да провере који лекари имају дозволу за рад – било да су у државној било приватној служби. Лиценцу могу да добију само они који су од уписа у комору 2007. сваке године прикупили по 24 бода као доказ о унапређењу свог медицинског знања. Поени се добијају на основу објављених научних радова, одржаних предавања или присуствовања стручним семинарима или конференцијама.
Директорка Лекарске коморе Србије др Весна Јовановић каже да између 15 и 20 одсто лекара у Србији није прикупило потребан број бодова. Због тога ће, у складу с Правилником о релиценцирању, морати да полажу стручни испит пред комисијом ЛКС и тако надокнаде „мањак бодова”.
Пише: Оливера Поповић
ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


