Обележен дан Центра за мировне операције
У Генералштабу Војске Србије у Београду је први пут је обележен 17. новембар, Дан Центра за мировне операције. Овај датум се обележава у знак сећања на 1956. годину, када је у Египат стигла претходница југословенског одреда упућеног у мисију УН на Синај. Госте, међу којима су били ветерани ове мисије којима су уручене плакете (на слици), поздравио је пуковник Миливоје Пајовић, начелник Центра за мировне мисије. Тренутно је у 11 мисија УН и ЕУ ангажовано 327 српских мировњака. Иначе, поменута мисија у Египту, која је трајала до 1967. године, била је прва и највећа у досадшњој историји наше земље. Кроз одред, који је чинило 576 припадника, током 11 година прошло је 14.265 мировњака из Југославије. Током тог ангажовања погинуло је осам југословенских мировњака.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


