Понедељак, 06.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Школа за директоре школа

Школа за директоре школа
(Фото Р. Крстинић)

Србија би идуће јесени требало да добије првих 50 студента мастер програма за будуће директоре основних и средњих школа. Како сазнајемо, програм који су предложили универзитети у Крагујевцу и Новом Саду тренутно је у Комисији за акредитацију, а уколико добије „зелено светло”, настава ће кренути од октобра 2016. године.

– Програм су осмислили стручњаци са универзитета у Београду, Новом Саду, Нишу, Педагошком факултету у Јагодини и Институту за педагошка истраживања. Колеге из Мађарске, Финске и Холандије, земаља које предњаче у школовању лидера у образовању, организовали су у својим институцијама обуке тимова из Србије. Претходно је Институт урадио истраживање у којем смо 200 директора основних и средњих школа питали која знања им недостају и са којим се проблемима суочавају – објашњава за наш лист др Славица Шевкушић из Института за педагошка истраживања.

Пише Сандра Гуцијан

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНО И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

Коментари6
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.